Parere - pata ușor alba intr-o parte a gurii
Buna, am o fetita in vârsta de 14 ani, de vreo 3 sapt are intr-o parte a gurii o pata ușor alba, și de câteva zile începe sa se usuce pielea, am observat ca începe și in partea cealaltă a gurii sa se se depigmenteze pielea, nu avem istoric familiar de nici o boala din care rezulta depigmentarea pielii, Menționez ca are in vârful capului o șuvița de pa alba, apărută de vreo 3 ani.va multumesc!
1 comentarii
Buna ziua,
Aplicati cicaplast balsam de mai multe ori pe zi cateva zile. Evitati expunerea la soare fara crema spf 50 + si faceti un consult dermatologic cand se va putea.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Aplicati cicaplast balsam de mai multe ori pe zi cateva zile. Evitati expunerea la soare fara crema spf 50 + si faceti un consult dermatologic cand se va putea.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ce e? -umflaturi gen pete pe piele- avanseaza f repede
- 0Iritatie cu cojite
- 0Pete rosii pe corp
- 4Hipomelanoza idiopatica
- 3Mâini crapate
- 1Durere cos langa anus
- 5Acarieni - Am niste mușcături de acarieni pe corp și-i simt cum umbla pe mine și când înțeapă.
- 1Eczema "dubioasă"
- 1Problema serioasa sau hematom ?
- 3Cum estompăm ridurile?