parul foarte gras

12-04-2012
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
Buna dimineata am o problema cu parul se ingrasa foarte foarte repede il spal de doua ori pe saptamana deoarece il impletesc atunci cand este mai lucios ca sa aiba mai mult volum si sa nu fiu nevoita sa il spal de mai multe ori pentru ca se ingrasa mai repede.Ce sa fac dupa o zi de cand m-am spalat parca as fi fost data cu ulei..Am folosit de la gerovital si tratamente naturiste bicarbonat de sodiu cu otet, lamaie si de la REVALID pentru cadere dar nimic.
10 comentarii
0
12-04-2012, ora 14:10
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu-l poti face sa se mentina mai curat mai mult timp, e imposibil. Am aceeasi problema ca tine si am incercat sampoane costisitoare pentru par gras, insa mi-am dat seama ca nu imi mentin parul curat mai mult timp.
Tot ce trebuie sa faci este sa il speli mai des, folosind un sampon pentru par gras il poti spala chiar si zilnic fara a-l degrada. Nu e adevarat ca se va ingrasa mai repede daca il speli mai des, practic se ingrasa la fel.. Crede-ma, stiu dni experienta.
Eu imi spal parul o data la doua, trei zile, insa am si perioade cand il spal zilnic daca este necesar. Am parul lung si nu s-a degradat chiar daca il spal si usuc la perie cu aer cald aproape zilnic.
0
12-04-2012, ora 18:37
georgi17
Nu este medic/terapeut
georgi17
Multumesc mult
0
23-05-2012, ora 18:32
aurora barbu
Nu este medic/terapeut
aurora barbu
LA FEL SI EU AM FOLOSIT TOT FELUL DE SAMPOANE, SI FEL SI FEL DE LUCRURI NARURALE (CHIAR SI BABESTII )DAR NIMIC SI EU TERBUIE SA MA SPAL LA 2 ZILE PE PAR PT CA DACA NU AM PARUL FOARTE GRAS SE VEDE PUR SI SIMPLU ULEIUL PE PAR... NU STIU CE SA MAI FAC.DAR CRED CA TOTA VIATA O SA AM PROBL ASATA
=( DIN PACATE
0
12-10-2012, ora 00:11
cryssya2005
Nu este medic/terapeut
cryssya2005
buna eu sper sa fi gasit solutii alternative care sa dea rezultate!
Daca totusi mai aveti nevoie de ajutor, sa stiti ca exista o gama de produse pe care le-a testat sora mea. dupa a doua spalare deja se vad rezultatele. De la spalat la 2 zile, iar a doua zi tinut prins in coada, coc etc, a ajuns la o spalare/5-6 zile. Imi ziceti daca aveti nevoie de mai multe detalii.
Succes!
0
17-10-2012, ora 02:41
Corinass
Nu este medic/terapeut
Corinass
Buna tuturor! Am aceeaşi problema si as dori sa ştiu ce remediu recomanzi cryssya2005. Multumesc!
0
17-10-2012, ora 13:17
cryssya2005
Nu este medic/terapeut
cryssya2005
Buna Corinass, ti-am trimis un mesaj privat pe forum, nu vreau sa fac publicitate. Chiar stiu cati ani s-a chinuit sora mea sa gaseasca o solutie si resemnarea nu a fost una buna :(
0
17-10-2012, ora 18:40
Corinass
Nu este medic/terapeut
Corinass
Îţi multumesc Cristina. Păstrăm legătura.
0
17-10-2012, ora 18:45
cryssya2005
Nu este medic/terapeut
cryssya2005
cu placere! o seara frumoasa!
0
19-03-2013, ora 02:34
ustinia
Nu este medic/terapeut
ustinia
Buna cryssya2005 as vrea sa stiu si eu de tratamentul surorii tale daca se poate.
0
10-04-2013, ora 17:45
crina 1963
Nu este medic/terapeut
crina 1963
Salut, cryssya2005 as dori si eu sa-mi dai tratamentul surorii tale si iti multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • Substanțele care pot face ca parfumul șamponului să reziste mai mult timp pe păr
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Felul în care oamenii și-au pierdut părul corporal
  •