pastila de a doua zi?

13-07-2013
Ionela Laura
Nu este medic/terapeut
Ionela Laura
Din 9 iunie am inceput sa iau pilule'karisa', am urmat toata folia, iar dupa cele 7 zile de pauza am inceput sa iau Meleva. Am citit pe prospectul celor din urma si surpriza, trebuiau luate cu prima zi de cuclu. EU le-am luat in a 6-a zi de ciclu, iar dupa 6 pilule am avut contact sexual neprotejat cu ejaculate intravaginala. Pt a evita o sarcina sa iau Ella one, sau nu?
7 comentarii
1
14-07-2013, ora 14:27
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu mai lua altceva, nu ai ramas insarcinata..
0
05-08-2013, ora 13:16
muneca66
Nu este medic/terapeut
muneca66
Buna ziua, as vrea sa va rog si eu ceva daca e posibil, am avut ciclul pe data de 14 iulie, pe data de 02 aug am avut contact sexual nepritejat iar pe data de 4 aug partenerul mi-a spus ca a ejaculat in mine si pe data de 05 aug dimineata am luat Escapelle, cum credeti pot ramine insarcinata?? Va multumesc mult
0
05-08-2013, ora 15:33
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
da dupa ce at facut o dc nu ati vb despre asta??lucrurile astea se discuta atunci dupa. citeste prospectul sunt pastile care se iau pana in 72 de ore.daca nu au tecut ar trebui sa si faca efectul si sa nu ramai.
0
05-08-2013, ora 20:06
muneca66
Nu este medic/terapeut
muneca66
pai eu l-am intrebat si a negat ca pina la urma sa zica ca a fost!! Am luat de 72 ore sa sper ca va fi totul ok ca tare retraiesc
0
15-08-2013, ora 18:55
muneca66
Nu este medic/terapeut
muneca66
ciclul mi-a venit la timp, inseamna ca pastila a actionat, da?
0
18-08-2013, ora 20:19
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
da
0
07-05-2017, ora 01:50
zizea
Nu este medic/terapeut
zizea
Buna ziua, am asa o intrebare la med ginecolog, in perioada de ciclu care este mereu regulata 29.04 am avut o relatie neprotejata in a 4 zi de ciclu(5-6 zile dureaza, dupa cum am citit nu era perioada fertila dar panica ma luat am citit foarte multe si multe cazuri cind femeile remin insarcinate...am decis ca sa iau Ella One azi dupa 96 h care ar fi sansele de a ramine insarcinata si care sunt cons pastilii asupra sarcinii?VA multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul