Pata rosie pe coapsa

18-12-2007
sahmat01
Nu este medic/terapeut
sahmat01
Buna Ziua.

In urma cu 6 luni pe coapsa stanga a aparut o pata rosie de aproximativ 5 centimetri. Timp de 6 luni nu sa modificat nici ca marime sau culoare.Pata a aparut aproximativ dupa o luna ce am avut contact sexual, mentionez ca am folosit prezervativ. Am 21 de ani, de alte simtome nu sufar. Pielea e uscata si uneori cand intint piciorul crapa. La medic mie frica sa ma duc. Poate fi vorba de Sida? am facut si cateva poze, daca va putei uita.

LINK : http://www.99poze.ro/Boala/

Va Multumesc
4 comentarii
0
20-12-2007, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar putea fi o dermatomicoza.Poti folosi clotrimazol 1% aplicat local, de 3 ori pe zi, timp de 2 saptaman. De asemenea igiena riguroasa(dus de 2 ori pe zi).Mergi si la un dermatolog.
0
19-01-2008, ora 00:00
Angi24
Nu este medic/terapeut
Angi24
Salut, nu sunt doctor dar am vazut pata de pe piele si si mie mi se pare a fi un fel de ciuperca.Sunt de acord cu raspunsul lui "elina" si te sfatuiesc si eu sa mergi la un dermatolog. Fi calma ca nu ai fi prima care merge, nu te amoara acolo, se uita doar la pata. Curaj si succes...sanatate!
0
26-06-2009, ora 17:24
bolux
Nu este medic/terapeut
bolux
De acord cu elina. Testat raspunsul si se pare ca functioneaza.
0
19-02-2010, ora 00:21
eXe
Nu este medic/terapeut
eXe
De aproximativ 3 saptamani mia aparut pe coapsa 1 pata rosia caruia nu iam dat importanta!!!tin sa precizez ca ea sa extins putin si nu am avut nici un contact sexual in ultimul timp, ea doar pot spune ca ma mananca putin dar nama alte simptome!!!As dori daca se poate macar sa stiu ce este ca inebunesc cand o vad :((

Link Poze:http://www.4shared.com/file/224856259/4a8e61b6/pozele.html

Va multumesc si astept un raspuns!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •