Pauza in relatie

04-04-2021
Euuu 40
Nu este medic/terapeut
Euuu 40
Buna ziua!Ma numesc Mirela si am nevoie de un sfat.De aproape 2 saptamani am incheiat o relatie care a durat 2 ani jumate iar in tot acest timp nu am locuit impreuna, eu avand un copil din casatoria anterioara.copilul a cam fost o problema, el neavad si nefiind casatorit.am continuam fara a ne face planuri, nu i am cunoscut familia, prietenii pentru ca nu isi dorea ceva serios, nu a zis o dar asa am considerat eu.totul a fost frumos si in ultimul timp am simtit ca s a apropiat mai mult de mine, de regula nu proceda asa.intr un final spre surprinderea mea s a decis sa ma prezinte prietenilor printr o mica iesire in concediu, toate bune si frumoase pana cand cu 2, 3 zile inainte de a pleca mi a zis ca vrea sa fie singur o perioada si ca vrea sa ia o pauza, fara alte explicatii.i am acceptat decizia desi ma durut si ma doare rau dar nici nu l am rugat sa ramana.Am nevoie de un sfat, de ce oare a procedat asa, treaba asta ma chinuie pt ca a refuzat sa dea alte explicatii.ce crezi ca la facut sa ia aceasta decizie?pauza stim cu totii ca e despartire!!ce sa fac? Sa mai astept?astept un raspuns, multumesc mult!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul