Penis curbat

19-06-2008
abc123
Nu este medic/terapeut
abc123
Buna ziua.
Am 16, si de ceva timp penisul meu este curbat spre stanga.
Este curbat un pic de la inceput...si apoi de la mijloc inca putin.
Nu cred ca este mai mult de 45".
Ma puteti ajuta sa incerc sa il indrept?
Sau sa imi recomandati un doctor la care sa merg ?
De multe ori cand il tin in chiloti pe stanga curbarea nu mai este asa de accentuata.
Dar de fiecaredata cand am erectie este curbat de la mijloc.
Nu ma doare nu nimic...doare este curbat.
41 comentarii 12 Înainte ›
0
19-06-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Salut!
Se poate sa suferi de o boala care se numeste Peyronie. Apare spontan si in timp poate afecta erectia. Poate fi insa si ceva constitutional, pur si simplu un penis curbat! La varsta ta este cel mai probabil!
Daca palpezi sub pielea penisului, pe partea pe care se curbeaza, o regiune longitudinala indurata, ca o coarda, atunci ar fi bine sa consulti un medic. Chirurgul cu cea mai buna experienta in domeniu este colegul meu, dr. Sorin Parasca, de la spitalul de Chirurgie Plastica si Arsuri, Bucuresti.
Numai bine!
0
29-07-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
Un raspuns sincer e ca putzini au penisul perfect drept, uite si al meu e curbat spre stanga, si cred cu tarie ca daca eram stangaci era curbat spre dreapta, adica daca tragi toata viatza"de nenorocit" cu dreapta normal sa aiba inclinatzii pe partea aia sau invers, sau o lvitura putrenica cand erai mic, singurul mod prin care ar putea fi drept e prin operatzie probabil asa zic doctorii dar daca nu ecurbat tare nai de ce satzi faci griji, parerea mea
0
21-08-2008, ora 00:00
abc123
Nu este medic/terapeut
abc123
mai cateva intrebari...
Se poate indrepta fara operatie chirurgicala ?
adica sa zicem daca nu ma masturbez o perioada si incerc sa fac exercitii...sa incerc sa il indrept...credeti ca va avea rezultat ?
penisul meu arata cam asa...aproximativ

1. http://img367.imageshack.us/img367/8465/sadasdasdasdvq1.png
2.http://img337.imageshack.us/img337/7209/asdasrfqwarawrjv1.png
am palpat si totul este ca si in partea cealalta unde nu e curbat...nu e nimic tare mici pe lateral si nici deasupra/dedesupt.este ok din acest punct de vedere
Credeti k imi va afecta actul sexual ?
este curbat exct dupa forma palmei...
0
21-08-2008, ora 00:00
abc123
Nu este medic/terapeut
abc123
Astept raspuns...
Multumesc.
0
21-08-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Atunci nu ai de ca sa-ti faci griji ! Nu-ti bate capul cu execitii, care oricum nu dau rezultate. Gaseste-ti o prietena si las-o pe ea sa decida daca forma e ok sau nu.
0
21-08-2008, ora 00:00
abc123
Nu este medic/terapeut
abc123
ma refeream daca exista posibilitatea sa ma doara in timpul actului sexual...
Va multumesc!
0
21-08-2008, ora 00:00
reddoggy_2006
Nu este medic/terapeut
reddoggy_2006
buna ziua. am si eu o problema asemanatoare. am penisul de cand ma stiu curbat mult in jos si chiar ma incurca mult la penetrare. prima oara cand am facut-o pur si simplu 'a murit' fara motiv si fara sa-mi dau drumu. credeti ca pot avea probleme in continuare de erectie? cu respect.
0
20-03-2009, ora 15:17
teutzu16
Nu este medic/terapeut
teutzu16
buna ziua am si eu tot 16 ani...am si eu o problema cu penisul cand este in erectie este curbat in jos.la 100 de grade aproape.ce asi putea face sa-L indrepT?..astept raspuns multumesc!!!
0
31-05-2009, ora 17:43
MA78
Nu este medic/terapeut
MA78
Buna ziua! Am 30 ani si am si eu o problema care in ultima vreme a devenit putin cam deranjanta, si anume - aparitia unor noduli pe penis care sunt si durerosi (nu a aparut nici-o curbare a penisului); in ultima perioada pare sa fie afectata si erectia. Am fost la un urolog care pe moment ma linistit ca nu este ceva grav si am primit niste pilule antiinflamatorii, dar. cu respect!
0
08-06-2009, ora 17:48
amgsport
Nu este medic/terapeut
amgsport
Buna ziua! am 15 ani si am o problema!!!
E cam asa: nu e drept si este inclinat spre stinga!!! ce se poate de facu?
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine

http://img191.imageshack.us/img191/5715/eacavoua.jpg
0
08-06-2009, ora 17:50
amgsport
Nu este medic/terapeut
amgsport
Buna ziua! am 15 ani si am o problema!!!
E cam asa: nu e drept si este inclinat spre stinga!!! ce se poate de facut ca sa fie drept??
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine

http://img191.imageshack.us/img191/5715/eacavoua.jpg
0
07-07-2009, ora 15:38
v.ralu
Nu este medic/terapeut
v.ralu
buna ziua.
partenerul meu are penisul curbat ca si in imagine: http://penimaster.ro/Penisbegradigung-English.gif . nu ma deranjeaza, doar ca foarte des am dureri in timpul actului sexual, ceea ce este foarte neplacut. ce e de facut?
exista metode chirurgicale sau tratanete pt indreptarea penisului? eu am gasit pe internet acest dispozitiv : http://penimaster.ro/PeniMasterLinksNeu.jpg . am dori ceva care sa nu il faca sa creasca in lungime sau circumferinta, desi daca va fi indreptat ma gandesc ca automat va fi putin mai lung.
0
15-07-2009, ora 01:09
avocatul_bv
Nu este medic/terapeut
avocatul_bv
sal ralu, aceeasi problema o am si eu.fix ca in imaginea pusa de tine am penisul dar am avut mai multe iubite si pe niciuna n-a deranjat-o. eu as spune ca nu asta-i problema.
0
08-11-2009, ora 16:14
anonim166
Nu este medic/terapeut
anonim166
eu nu il am curbat la stanga sau dreapta ci il am la mijloc..cam asa:http://i33.tinypic.com/6swi0i.jpg si ma deranjeaza cand fac sex:|..pot sa-l indrept cumva?:(
0
08-11-2009, ora 19:25
v.ralu
Nu este medic/terapeut
v.ralu
eu am fost la ginecolog si nu am nimic care sa imi poata provoca dureri in timpul actului sexual.daca nu e din cauza pe nisului curbat, atunci din ce cauza am dureri?nu ma deranjeaza ca e penisul curbat, nu asta este problema, problema este ca am dureri din cauza ca e penisul curbat.nu ma poti compara cu iubitele tale, pt ca nu toate femeile au vaginul la fel si nu toate sunt la fel de sensibile.
0
12-11-2009, ora 22:29
sabba
Nu este medic/terapeut
sabba
buna ma numesc Marius am 14 ani si am o problema cam asemanatoare voua doar ca mie imim este curbat la stanga destul de mult si vreau sa stiu daca se poate indrepta acasa:)varog contactatima -* sau pe acest site




(*modificat de administrator)
0
04-12-2009, ora 19:10
Ionutz01
Nu este medic/terapeut
Ionutz01
Nu sunt medic, dar zic ca o masturbare pt indreptare ar functiona.

Adica daca ai penisul curbat spre stanga(deoarece esti dreptaci, l-ai fortzat in timpul masturbarii/ejacularii spre partea opusa) incearca sa te masturbezi cu mana stanga, dar de preferintza miscari lente si putzin fortzate spre dreapta dar tzinand sub tensiune doar din zona curbata(se poate imobiliza cu cealalta mana baza), acest exercitiu ar fi in apogeu in erectzi partziala.

Daca inca e/esti in crestere ar trebui sa functioneze chiar bine.
0
04-12-2009, ora 22:55
sabba
Nu este medic/terapeut
sabba
aha ok ms o sa incerc da am uitat sa mentionez cand eran de 4-5 ani am avut o lovitura destul de puternica shi da cam sunt in perioada de pubertate cum ziceam astept raspuns cat mai urgent pe forum -*



(*modificat de administrator)
0
04-12-2009, ora 22:56
sabba
Nu este medic/terapeut
sabba
am incercat si masturbare cu mana stanga shi nu a functionat dar nu lent cum ziceai un pic mai rapid si nu are nici un efect
0
05-12-2009, ora 00:02
Ionutz01
Nu este medic/terapeut
Ionutz01
Mai poti incerca Tehnica Mulsului(cauta pe google), dar tot cu mana dreapta fortzand tot spre dreapta, asta ca sa faci presiune mai mare pe partea stanga a penisului, unde trebuie sa creasca, sa fie egalitate intre fibre pe ambele partzi.
0
19-01-2010, ora 16:16
nick_boy
Nu este medic/terapeut
nick_boy
Am si eu 14 ani si penisul meu este curbat spre stinga, ma masturbez de mult timp, ce as putea face ca sa mi se indrepte ? Va rog datimi un sfat ?
0
01-02-2010, ora 23:47
anonim166
Nu este medic/terapeut
anonim166
sa te lasi de laba si sa te apuci de sex.Si eu il am curbat..dar cu tp s-a indreptat cat de cat si nu mai am probleme, doar la anumite pozitii mai dificile:)
0
02-02-2010, ora 08:49
sabba
Nu este medic/terapeut
sabba
ms frate asta ii cea mai buna varianta:);P)
0
01-03-2010, ora 00:41
sTop
Nu este medic/terapeut
sTop
Buna. Am si eu o problema in legatura cu penisul meu.
Am 17 ani, iar penisul meu este inclinat spre stanga, si curbat cam tare in jos :-s..
Sunt virgin, asa ca nu pot spune daca am avut, sau nu, probleme in timpul actului sexual :-?
Stiu ca mai sunt comenatrii asemanatoare, insa vreau un sfat concret pentru mine, iar daca unii dintre voi aveti aceeasi problema, spuneti-mi cum sa procedez, avand in vedere penisul meu, la prima partida :))..Am de ceva vreme niste discutii cu o prietena, si nu as vrea sa o dezamagesc :".
Multumesc anticipat.
0
01-03-2010, ora 01:04
sTop
Nu este medic/terapeut
sTop
Imi cer scuze, am uitat sa pun imaginea :)..
1. http://img199.imageshack.us/img199/8170/frtitluu.png
Sau, mai concret..
2. http://img191.imageshack.us/img191/5715/eacavoua.jpg
0
01-03-2010, ora 13:52
Ionutz01
Nu este medic/terapeut
Ionutz01
@sTop: fa-o pe intuneric si cat mai putin contact oral :)
0
13-03-2010, ora 16:36
Daniel_Radu
Nu este medic/terapeut
Daniel_Radu
Am avut si eu aceasta problema a penisului curb pana cand am aflat de Phallosan.Este un dispozitiv folosit pentru aceasta problema si care inlocuieste operatia dureroasa.Il port pe mine si acuma si sunt foarte multumit de rezultate. -*



(*modificat de administrator)
0
28-03-2010, ora 01:19
florin21_2006
Nu este medic/terapeut
florin21_2006
salut...am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva, , , , , , ma masturbez ca fiecare barbat si penisul meu s-a curbat inspre stanga folosind tot mana stanga, , , , , daca folosesc mina dreapta s-ar putea schimba ceva ?s-ar indrepta catusi de cat.Va rog datimi un sfat, multumesc
0
25-06-2010, ora 04:26
liviu nicolae
Nu este medic/terapeut
liviu nicolae
am si eu problema am 22 de ani si am penisul foarte curbat spre partea dreapta oare exista vreo operatie sau mai stiu eu ce pentru a se indrepta pentru ca imi face numai neplaceri pentru ca il am aproximativ la 30 grade.multumesc anticipat
0
04-08-2010, ora 15:08
stefanl
Nu este medic/terapeut
stefanl
Buna ziua. Am 18 ani iar de pe la 16 ani am penistul destul de curbat spre stanga( aproximativ 45 grade) si in sus putin. Problema este de la masturbare si de la pozitia in care il tineam in lenjeria intima. Parerea mea este ca ar fi imposibil sa pot avea un act sexual. De cateva luni folosesc un exercitiu recomandat de un medic tot de pe net, intind suficient de el timp de 5 minute a cate 5 repetari pe zi si intradevar am observat ceva rezultate insa nu spectaculoase. M-am gandit sa folosesc si aparatul Proextender, credeti ca s-ar observa rezultatele? In niciun caz nu vreau sa apelez la interventia chirurgicala. Imi puteti da va rog cateva sfaturi? va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns
41 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •