Penis foarte mic

29-01-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Am 22 de ani si am penisul foarte mic mai ales cand nu e in erectie.Ce pot face?La varsta mea nu mai poate creste.Sincer mi-e rusine de asta.Exista modalitati (medicamente ceva, solutii, creme)care sunt chiar eficiente pentru marire sau nu se poate mari deloc?Am auzit ca problema e una genetica si e imposibil sa ti-l maresti.Dar tot din auzite stiu ca un baiat se ducea sa isi faca injectii pentru problema asta.Deci, exista injectii, pastile sau tratamente medicamentoase pentru marire date de medici care chiar sunt eficiente ?
Mi-e rusine si sa am o relatie si sa se ajunga la sex.Ajutor.
3 comentarii
0
30-01-2017, ora 09:59
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, in primul rand trebuie o parere avizata despre ce inseamna "mic"; am auzit atatea despre asta...
In al doilea rand nu exista in acest moment solutii, indiferent de ce fel, care sa creasca penisul. Nu credeti in prostiile de pe net si in parerile date "pe coltul mesei". Sa nu mai spun ca aceste asa numite solutii de pe net aduc riscuri foarte mari pentru sanatate: inflamatii peniene, rupturi, etc. multe dintre ele irecuperabile...
0
31-01-2017, ora 07:30
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Ai un penis mic atunci cand nu e in erectie?
Pai pe cine intereseaza dimensiunea unei pute blegi? Cand doarme este doar instrument de pipi.
Ce dimensiune are erect?
Am constatat pe propria piele ca avem tendinta sa ne subevaluam dimensiunea.
Implicat intr-un joc erotic in care foloseam si un dildo, ajungem la pareri legate de dimensiunea jucariilor. Partenera afirma ca intre mine si bucata de silicon, nu este nici o diferenta de dimensiune. Fapt confirmat de masuratori ulterioare. Mie mi se parea ca jucaria este superioara, la fel ca si sculele barbatilor de la vestiar.
Total nefondat si neadevarat.
0
17-02-2017, ora 15:31
oneask
Nu este medic/terapeut
oneask
Aiureli!
Un penis mai mic in stare flasca isi mareste volumul de mai multe ori in erectie decat un penis mai mare in stare flasca. Asta inseamna ca va fi mai tare, mai ferm.
Pozitionarea penisului este iarasi o chestiune care poate face diferenta. Vrei sa-ti masori penisul? Pai atunci fa-o cum trebuie, masoara tot ce va penetra partenera, nu doar ce este vizibil.
Personal cred ca te ingrijorezi fara motive reale, la fel ca majoritatea grijilor pe care ni le facem!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  •