Penis prea mic

110 comentarii 1 23 4 Înainte ›
0
11-07-2009, ora 10:12
boboo
Nu este medic/terapeut
boboo
am 40 kg si 1, 50 m iar colegi spun ca am penis mic
0
13-08-2009, ora 17:32
micsicomplexat
Nu este medic/terapeut
micsicomplexat
salut.. ma numesc ionut si fac 15 ani pe data de 6 a lunii septembrie :D am si eu o pr cand "doarme" marimea variaza. uneori doar 1 cm.. alteori 3 - 4... iar in erectie are aprox 8 cm. sunt foarte complexat de acest fapt deoarece cam otti tovarasii mei se lauda ca au intre 13 - 18. as dori niste informatii cum as putea sa il mai maresc pt ca sincer sunt foarte foarte complexat iar ca sa merg la medicul de familie in aceasta privinta imi este foarte rusine... va rog foarte mult sa ma ajutati...
0
16-08-2009, ora 00:59
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
salut vreu sa aruc si eu cateva vorde despre acest subiect. am 22 de ami vreo 73 kg si penisul meu masoara 16-17 cm dimineata in erectie iar cand fac sex cu prietena mea ajunge la 18 cm iar atunci e la capacitate maxima si in ipostaza de fleasca ajunge si la 5 cm chiar ma amuzam copios zilele trecute. Pot sa va spun sigur ca lungimea penisului nu conteaza deloc, femeile simt orgasmul cand le este masat clitorisul la care daca va uitatzi mai bine este un penis in miniatura pe capul caruia se gasesc porii sau ce or fi ei ca si pe penis care duc la orgasm prin frecare si difera de la o femeie la alta ca lungine grosime etc. puteti spune ca atunci conteaza grosimea dar facand sex in pozitia normala din punct de vedere anatomic pentru oameni femeia si barbatul fata in fata penisul fiind erect automat sta lipit de partea de sus a vaginului si clitorisul este atins, acum conteaza si de forma clitorisuluie mai sus mai jos mai mare mai mic e.t.c. si o mare influenta o are si psihicul orgasmul poate fi atins si printro simpla atingere stresul si parerea de sine par a fi factori determinati in acest lucru. eu pot de exemplu sami controlez ejacularea doar cu ajutorul mintii cand simt ca aproape sunt pe punctul de a ejacula ma gandesc pur si simplu la ce am de facut, si dau in continuare pana cand ma concentez iar asupra acului sexual chiar am reusit de cateva ori sa ma abtin de la ejaculare dar odata cu asta stric si toata placerea orgasmului, si nu recomand nimanui caci nu mai are absolut nici un haz, daca femeia nu simte orgasm e in totalitate vina ei si a mentalitatii si complexelor ei asa ca nare rost sa va mai batetzi capul, daca te simti vinovat ca pretena nu are orgasm ajungi sa nu te mai bucuri nici u de actul sexual, cu timpul va invata si ea. daca vreti sa aveti penisul mai mare recomand cu cea mai mare incredere sa nu mai purtati chilotzi sau boxeri in special daca sunteti in crestere peste 15 ani daca sunteti in crestere si penisul e strans de o pereche de chiloti... nu e greu de prevazut si nu vb in necunostinta de cauza chiar daca nu au spus savantii la tv eu recomand vor afla si ei ;) e o chestie de logica
0
04-10-2009, ora 16:26
AbS3nt
Nu este medic/terapeut
AbS3nt
Salut, am si eu o problema, am 18 ani dar am penisul foarte foarte mic.cred ca este 4, 5 cm in stare normala si maxim 10 in erectie.+ Am pubertate intarziata, deoarece arat ca la 13/14 ani.Mie si rusine fara de ceilalti baieti, mai ales cand vorbesc lucruri... sau cand spun ca ei se barberesc la nujtiu cat timp, dar mie nu mia aparut niciun fir de barba sau de mustata.
0
03-11-2009, ora 16:35
compaff
Nu este medic/terapeut
compaff
buna _xfile_ am o rugaminte si eu la tine imi poti trimite si mie metodele de alungire a penisului prin mail.-*.multumesc iti raman recunoscator.






(*modificat de administrator)
0
09-11-2009, ora 17:17
cocacola
Nu este medic/terapeut
cocacola
poi sa ma prezint.ma numesc ionut varsta 17 ani :D am 1, 75 inaltime, 57 de kg, si un defect penisul :((.
nu stiu ce sa fac penisul meu masoara 7 cm lungime in stare normala si in erectie 10 cm lungime si grosime :((...ce pot sa am d nu mai creste :((.si cred k mai am un defect deoarene nu sunt matur mai deloc :(( ma refer la par pe membre, barba, mustata, par pubian la subrat :D:(( dar totusi am hormonul specific barbatilor :D:D:P.pls vreau detalii exercitii cv pls.HELP
-*


(*modificat de administrator)
0
09-11-2009, ora 17:28
cocacola
Nu este medic/terapeut
cocacola
LIVYU17 credk k am aceeasi problema k a da lasa-mi id taw pls
0
11-11-2009, ora 15:45
user20
Nu este medic/terapeut
user20
Salot!
Ma Numesc "anonim"...
AM 16 ani am lungimea penisului de 7 cm normal si 12!!!!! cm in erectie...iar circumferinta este de 13 cm[:D]
Am 1, 75 cm si 71 de kg[putina burtica] iar lungimea penisului ma nelinisteste[:((]
Vreau sa stiu daca am sa slabesc penisul va mai creste si pana la ce varsta va creste!-ajutati'ma!
Marirea penisului este normala...si care sunt metodele eficiente si de ajutor?
0
21-01-2010, ora 10:59
Lucia Valeria
Nu este medic/terapeut
Lucia Valeria
Am un baiat de 12 ani care are lungimea penisului de 4-5 cm.Ar trebui sa ma ingrijorez pentru ca il are asa mic?
0
23-01-2010, ora 22:29
Andrey91
Nu este medic/terapeut
Andrey91
salut Yonuts te rog mult spunemi si mie cum de ai reusit in 2 luni sa faci o alungire de 3 cm.mersi mult astept raspuns -*


(*modificat de administrator)
0
23-01-2010, ora 22:34
Andrey91
Nu este medic/terapeut
Andrey91
Buna am si eu o problema cu care ma confrunt am 18 si am un penis de doar 12 cm in erectie as vrea sa aflu daca va ma creste... sincer sa fiu inca nu mam dezvoltat fizic in deajuns abia acum parca incep a ma dezvolta si fizic de aceea cred ca poate si marirea penisului va avea loc mai tirziu din cite am auzit penisul creste pina la virsta de 20-21 ani e adevarat sau nu astept raspuns ms mult
0
26-01-2010, ora 11:23
al3xu
Nu este medic/terapeut
al3xu
buna am o problema cand sunt in erectie ma doare undeva la burta in partea stanga undeva pe la stinghie un pic mai sus pana acum nu mi sa mai intamplat am 14 ani va rog sa ma lamuriti k mie frik
0
15-02-2010, ora 19:22
dan2294
Nu este medic/terapeut
dan2294
Salut tuturor.Ma numesc Dan si am 15 ani.Penisul meu masoara 5 cm in stare fleasca si 8-9 poate chiar 10 in erectie.am si eu cateva probleme totusi.(FAC SPORT(TENIS))Cred ca de 5-6 ani cam asa ma masturbez dar chestia este ca atunci cand ar trebui sa "Imi dau drumul"(scuze de expresie) nu iese nimic.(Fac 16 ani in mai)Si sunt mereu preocupat de marimea organului meu.Am fost la medicul de familie si mi-a spus ca sa mai astept ca o sa am o "explozie de dezvoltare spontana".Pana la 16 ani.in mai fac 16.Si mi-e fff rusine cand stau de vorba cu o fata.Nu ca as arata urat(nu ma laud) numai ca ma gandesc ca nu o s-o pot satisface si o sa rada de mine.Cateodata cand ma mai supara si ai mei si ma gandesc la asta ma gandesc ca nu o sa pot face nici o data macar sex.Daca aveti vreo sugestie scrie-ti aici -* Mentionez ca asta e prima data cand spun cv despre asta unor straini inafara medicului.Va multumesc.



(*modificat de administrator)
0
15-02-2010, ora 19:30
dan2294
Nu este medic/terapeut
dan2294
si am uitat sa mai spun ca am parul foarte mic pe maini si picioare si este blond.Am 1.70-1.75 M inaltime si am aprox 72 de kilograme dar nu sunt foarte gras.Si am gresit mai sus.Penisul meu masoara 3-4 cm in stare fleasca iar cand fac baie sau intru intr-o piscina se poate face si de 1-2 cm.Mentionez ca are circum ferinta de 1-1.5 cm (in toate starile)Asa ca va rog frumos sa m ajutati ca am inceput sa disper fara nici o gluma.Va multumesc!
0
15-02-2010, ora 19:35
cocacola
Nu este medic/terapeut
cocacola
hey dan si eu am probleme dastea :(( am 17 ani, 1, 75 inaltime, 57 de kg si penisul masoara 10-11 cm in erectie.spermatodoid am ;) si tot ca tine nu am par pe membre mai deloc si pe picioare foarte rar dak stau 1 zi pot sa inumar firele /:)).mi-e rusine sa ma duc la medicul de familie.uneori imi vine sa ma sinucid cand imi aduc aminte de problemele mele.si nu am facut sex pana acum :((
0
15-03-2010, ora 21:37
Lucia Valeria
Nu este medic/terapeut
Lucia Valeria
Va rog sa nu imi ignorati intrebarea. Am un baiat de 12 ani care are lungimea penisului de vreo 4 cm. Ar trebui sa ma ingrijorez?
0
01-05-2010, ora 16:34
penisideal
Nu este medic/terapeut
penisideal
4cm erect ori flacid?
Daca erect, vizitati endocrinologul(macar doi) si recomand ca apoi sa mergeti si la un nutritionist.
0
19-05-2010, ora 17:46
Pierdut
Nu este medic/terapeut
Pierdut
Deci, deci, deci, deci pana la 16 ani nu eram interesat de penisul meu ori ca aveam prea multe activitatzi, frunza, gardiana zece, lapte gros :D (nu era disperare cu sexul pe atunci)ori eram eu tampit, cert este ca pe la 16 ani a trebuit sa ma operez de fimoza si atunci am realizat ca am penisul foarte mic.
In stare flasca (3 cm)
Asa ca m-am dus la doctor cu problema mea si am cerut ajutorul... norocul meu a fost ca l-am si primit, dandu-mi o crema.. verde, galbuie(parca era voma) sa-mi dau zilnic pe, penis timp de 6 luni dupa care trebuia sa ma intorc pt inca un consult...am tinut "tratamentul" 2 luni si deja mi se marise cu 4 5 cm, asa c-am preferat sa opresc tratamentul sa nu ajung ca un cal :D (in stare flasca are 3 cm, te apuca rasul, in erectie ajunge la 17, mda, n-am inteles nici eu care-i treaba :D)
important este sa fitzi in perioada de crestere ca sa va ajute tratamentul, maxim 19-20 ani
Concluzia:exista tratamente, exista clinici care au reteta de care v-am spus, exista variante dar n-o sa le gasiti niciodata pe internet.
Pt cei interesatzi, scrieti-mi -* pana atunci o sa incerc sa aflu unde au noul sediu.


(*modificat de administrator)
0
01-06-2010, ora 11:08
Piulitzul
Nu este medic/terapeut
Piulitzul
daca ma intreaba cineva cat e de mare raspunsul meu vine invariabil 27 cm, desi nu asta e adevarat...dar adevarul conteaza cand esti intrebat ashea direct??
imi dau seama ca este o problema marimea..iar femeilor le plac penisurule mari...kiar daca nu in vagin...macar sa le vada...ca si ele sunte perverse ca si noi barbatii.
greu cu maritul penisului...ceea ce trebuie sa faceti voi este sa va cresteti increderea in sine...care va ajuta enorm...
adica kiar daca nu ai deaia...ai deaia...nu ai deaia..ai deailalta.
grea situatie pentru cei din topicul asta...
0
14-06-2010, ora 10:52
colortibier
Nu este medic/terapeut
colortibier
eu, frate...:((, o am moarta de 3 cm sisculata de 6-7-8 la 12 ani
te inteleg
macar colegii tai nu sau uitat la ea cand te pishai la baie in scoala(sau poate ca da)
:((
zic ca am vierme nu penis,
ca nu ma voi fute niciodata,
SUNT diste increzuti!

dar totusi, daca aveti raspunsuri, VA ROG dati un comentariu -
daca stiiti cum sa mio maresc sau daca am probleme
0
16-06-2010, ora 18:10
banica
Nu este medic/terapeut
banica
am 17 ani si am pula de 17 cm sau si mai mult si groasa e ceva normal ?si e tot mai moale si nu mai mi se scoala si nu intra prezervativu pe pula am incercat sa fac sex si nu im intra prezervativu si era moale ce sa fac ??
0
29-06-2010, ora 02:30
simplu2
Nu este medic/terapeut
simplu2
Te-as sfatui sa folosesti un penis extender(cauta pe goagal), se poate cu munca si rabdare(2 ore pe zi timp de minim 3 luni.Trebuie sa inveti sa folosesti aparatul,.daca nu reusesti sa il tii pe penis la primele sedinte.nu te da batut, practica te face maestru!iti explic cum am procedat eu. in prima luna 1-2 ore zilnic iar fiecare ora trebuiesc fractionate inintervale mai mici de cate 30 de minute cu pauza 10 minute La a doua luna de tratament il poti folosi 2-4 ore pe zi.Iti recomand ca inainte de fiecare folosire a extenderului sa faci un dus fierbinte1-2minute doar penisul pt o irigare mai buna pe urma il masezi cu o crema sau ulei.doar putin(.eu folosesc vitamina E capsule uleioase) pe urma pui extenderul.simplu (pt cei care si-au cumparat dar nu stiu sa il foloseasca frt bine. 1Fixezi extenderul pe penis la cel mai mic nivel, (pt marimea ta) 2.barele de prelungire se trag afara din suportul concav. 2 strapul de silicon se lasa pe penis strans cum lati fixat prima oara. 3 introduceti bare de prelungire in suportul concav 4 Insurubati barele de prelungire de pe inelul de baza cu cele introduse in suportul concav. pe urma se poate ajusta nivelul de tensiune.///// Se poate!important e practica multa si nu neaparat forta!Succes ;) PS.Pt dimensiunile reduse sub 10 cm in erectie consultati un medic endocrinolog.
0
11-08-2010, ora 00:10
Puff Powder
Nu este medic/terapeut
Puff Powder
Salut tuturor binevoitorilor! -* Am si eu o problema asemanatoare, de care am fost stanjenit sa vbesc pentru perioada indelungata de timp ( chiar ji in acejte momente imi este destul de jena sa ma confesez in fata dvs.). Am trecut de liceu cu multe greutati si multe penibilitati si cuvinte injositoare la adresa mea, dar am stiut sa privesc mai departe si sa sper la mai mult. La 14 ani penisul meu, masura 2 cm in erectie si 1 - 1.5 "fleshcait" sau cum se zice...acum la 20 de ani, nu a facut mari progrese din pacate, 5 cm in erectie iar decalajul se mentine.
Ar mai fi un aspect pe care as dori sa'l mentionez...acum, nu stiu daca are vreo importanta, Prietena mea mi'a zis ca nu are, legat de stiti dvs..powder.sniff it, if u know what i mean.
cineva sa ma lamureasca dak poate, Multumesc anticipat!

(*modificat de administrator)
0
11-08-2010, ora 11:14
simplu2
Nu este medic/terapeut
simplu2
Salut Puff Powder! Daca esti din Cluj sau din apropiere.iti pot recomanda un medic endocrinolog foarte bun. Obligatoriu trebuie sa mergi la medic.si numai la privat!cei de la spital nu dau 2 bani pe tine.Trebuie sa stii ca treaba asta te va costa ceva banuti..analize de tot felu.Banuiesc ca parintii tai nu stiu de problema ta, trebuia sa le spui la 14 ani!nici acuma nu e prea tarziu...daca nu faci pasul asta o sa-ti para foarte rau pe viitor..
0
22-08-2010, ora 17:33
Dr.Me
Nu este medic/terapeut
Dr.Me
Am 23 de ani, 1.80, si am 21 cm in erectie. Nu mai tanjiti atat de mult sa fie MARE ca va pot asigura ca nu este asa de bine, imi este greu sa gasesc o fata si sa fac sex "nebun" cu ea din cauza ca o doare, si nu stiu la cati din voi durerea a adus vreodata placerea. 15-16 cm este chiar bine pentru orice fata.
Daca o ai peste 20 de cm incearca sa nu o faci pe eroul si sa o bagi pe toata ca in loc de placere o sa ii oferi mai multa suferinta saracei fete.
0
23-08-2010, ora 17:28
Feldragonne
Nu este medic/terapeut
Feldragonne
incearca cu cunnilingus, o vei face intr-adevar fericita.
0
29-08-2010, ora 12:54
banica
Nu este medic/terapeut
banica
sall. am 18 ani si am pensisu de 15 16 cm si e groasa sunt virgin .e ceva normal cand am fost sa f** si eu ceva nu mai mi se scoala
0
29-08-2010, ora 13:02
banica
Nu este medic/terapeut
banica
daca fac laba e bine eu o fac de mult timp si nu pot sa ma las aproape in fiecare zi o fac
0
26-11-2010, ora 16:31
razvan_iulian81
Nu este medic/terapeut
razvan_iulian81
FRATE, DE CATE ORI SA VA SPUN CA UN PENIS DE 13 CM ESTE DESTUL DE BUN, ACUMA DEPINDE SI DE FEMEIE DACA E INVATATA CU D ASTIA DE 22CM.DAR DACA STII TOT II SUCESTI MINTILE, ITI FOLOSESTI TOATE FARMECELE SI ANUME, DEGETUL, LIMBA SI O ZAPACESTI !
0
26-11-2010, ora 19:59
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
Pentru toti cei care ati intrebat ce puteti face ca aveti penisul mic :
Puteti face sex, si asa capatati incredere in voi.
PS. Am auzit ca partenerele celor cu penisul mai micut accepta mai usor sexul anal... Asa e ?
Adaugă un comentariu / răspuns
110 comentarii 1 23 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •