Penis prea mic

110 comentarii 1 2 34 Înainte ›
0
26-11-2010, ora 20:12
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
al3xu :
La barbati anumite dureri sunt normale daca s-au excitat foarte tare fara sa faca nimic. Daca durerile apar la orice erectie, sau daca problema persista vorbeste cu tati si mergeti la un medic (urologie). De obicei medicii care se ocupa de asa ceva sunt foarte de gasca, asa ca nu ai de ce sa te temi.
banica:
Clar o disfunctie de erectie.Probabil din cauza emotiei in principal. Incearca in primul rand sa nu te mai masturbezi asa des. In al doilea rand stai cu partenera de vorba dezbracati asa, pana iti trec emotiile. Sexul nu este ceva ce se face in graba, deci nu te grabi.
0
07-02-2011, ora 16:34
SatanaForever
Nu este medic/terapeut
SatanaForever
buna ziua, numele meu este George Am 17 ani si am avut un Contact Sexual Cu O Fata Si Mia Iesit Niste bubite pe penis nu stiu ce sunt cosuri, bubite habar nam ce sfat imi dati sa fac ???
0
24-02-2011, ora 11:44
Nu ma cunosti
Nu este medic/terapeut
Nu ma cunosti
Salut. Am 17 ani si vreau sa va zic ca penisul meu cand nu este sculat are 9 cm iar cand se scoala are 16 -17 cm... credeti ca e bine asa... sau va mai creste oare in lungime? miam inceput viata sexuala dar cred totusi ca daca ar fi putin mai mare ar fi Ok. astept macar un raspuns. Multumesc.
0
07-03-2011, ora 02:19
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
E excelent penisul tau. La 17 ani te asigur ca nu va mai creste.
Problema cea mai importanta este ca parintii tai sa stie de aventurile tale, iar tu sa folosesti prezervativ, Doamne fereste sa nu te trezesti tatic precoce.
0
16-03-2011, ora 15:59
tyratron
Nu este medic/terapeut
tyratron
Buna ziua. Am 23 ani, penisul meu in stare normala este de 8 cm iar in erectie 16 cm.e ok? adica ma incadrez in limitele normale?
0
23-03-2011, ora 19:55
Tudor1997
Nu este medic/terapeut
Tudor1997
salut.am 13 ani si penisul meu in erectie are 15cm e normal?si cum credeti va mai creste? va rog un raspuns!MS
0
28-03-2011, ora 08:20
Fut
Nu este medic/terapeut
Fut
Buna seara,
Sunt foarte speriat in ultimul timp. Am avut si eu contact sexual si mi-a aparaut BARTAI ciuperca in juru capuluil.
0
02-04-2011, ora 00:21
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
Nu sta asa, fugi la medic !
0
04-04-2011, ora 22:45
Pedone
Nu este medic/terapeut
Pedone
salut, am 15 ani si am un penis de 17 cm ? este bine.. ?
0
19-05-2011, ora 17:37
Tudor1997
Nu este medic/terapeut
Tudor1997
sall, am o intrebare...daca sunt baiat si fac sex anal cu prietena raman virgin?
0
24-05-2011, ora 20:10
dan2294
Nu este medic/terapeut
dan2294
Salut tuturor din nou.Am mai postat cateva kestii inainte.Acum am 17 ani...Acum 2 zile i-am facut(22mai).Am par pubian acum.Si acum am si spermatozoid, dar vad ca tot nu creste.Nu am facut sex pana acum.Ma gandesc sa ma duc la curve sa ma dezvirginez ca poate daca se rupe preputu o mai creste.Cel putin asa mi-au zis uniii..La fel am vbit cu medicul de familie si a zis ca sa mai astept.Dar nu stiu daca sa o mai cred sau nu (Medic de famillie e femeie :| ) ma rog.Penisul meu nu s-a latit deloc.tot 1-2 cm are latime si vreo 10 Lungime.Nu stiu ce sa mai fac.Cred ca o sa ma duc la un endocrinolog sau la ceva ca altfel..pnm.
0
28-06-2011, ora 16:45
cata19
Nu este medic/terapeut
cata19
Salutari !


Am 19 ani si consider ca am o problema. Penisul meu este de 14 cm in erectie si cam 11-12 in circumferinta.. Ma simt destul de jenat de chestia asta.. Este ceva normal? Se poate mari cumva ? in afara de operatii foarte costisitoare si riscante. :(

Ajutati'ma va rog !..
0
15-07-2011, ora 23:08
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Invata sa-l folosesti cum trebuie si garantez ca o sa-ti auzi iubita cum scoate niste sunete frumoase...:D
0
20-07-2011, ora 01:13
Doar intreb
Nu este medic/terapeut
Doar intreb
Salutare.. Am si eu o problema am 14 ani, 1.65 si am marimea penisului in erectie 14 cm este normal la varsta mea ?.. va rog frumos sa imi raspundeti, sunt putin speriat
0
11-08-2011, ora 22:43
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Este bine, stai linistit!
0
04-09-2011, ora 22:20
iulian mic
Nu este medic/terapeut
iulian mic
salut am acu 16 ani si am penisul in stare fleanca de 4 cm iar in erectie de 8 9 cm dar am si putin par pubian o sa mai creasca penisu ???
0
09-01-2012, ora 21:25
art_crime2005
Nu este medic/terapeut
art_crime2005
xfile "17-18 cm..o marime zic eu ideala pt toate tipurile de vagin" zici prost 17-18 o fi a cuiva apropiat tie.nu vreau sa zic mai mult ca-mi sterg astia comentu' :))
0
14-01-2012, ora 15:00
Daniel Ion
Nu este medic/terapeut
Daniel Ion
As avea si eu o intrebare, la 14 ani, este normal ca penisul, in stare flasca sa masoare in jurul a 3-3, 5 centimetri? Iar cand este in starea de erectie in jur de 8, 5-9 cm? Multumesc anticipat!
0
14-05-2012, ora 09:11
no namee
Nu este medic/terapeut
no namee
buna am si eu o problema am 20 de ani si mie mi se pare ca penisul meu se face tot mai mic poate asa mi se pare mie cand doarme are 5 cm si cand e sculat are 12 cm cam asa este normal sau ? ajutati-ma va rog eu datim un raspuns
0
13-11-2012, ora 16:25
Vostro
Nu este medic/terapeut
Vostro
Salut am 19 ani penisul imi este de 14 cm sculat.dar ii prea mic oare ce sa fac sami creasca.am inceput sa masturbez la 14 ani asta nu este o cauza?trebuie de adresat la medic?
0
17-03-2013, ora 19:25
daniel02
Nu este medic/terapeut
daniel02
Exista aparate, creme, pastile "magice" pentru marirea penisului pe internet care nu functioneaza! Pastilele pe langa faptul ca sunt

extrem de costisitoare ele stimuleaza circulatia sangelui la nivel pelvian si imbunatatesc erectiile dar nu functioneaza (nu iti maresc penisul) ele reprezinta doar un supliment alimentar la alt pret desigur, cat despre operatiile chirurgicale nu cred

ca are rost sa povestim, riscul este mult prea mare... nu cred ca merita sa ti-l asumi iar ele nu se termina tot timpul bine si pe deasupra pretul unei

astfel de operatii este destul de piperat, eu unul am incercat exercitiile maresteti-penisul.com si am avut rezultate vizibile inca din primele saptamani bafta...
0
27-03-2013, ora 17:26
daniel02
Nu este medic/terapeut
daniel02
Potrivit studiilor Kinsey, marimea medie a penisului este de 6.78 inch ( 17, 2 cm) si grosimea medie a penisului este de 4, 84 inch ( 12, 3 cm).Pana la 18 ani esti in crestere si corpul inca se dezvolta deci nu ar trebui sa te preocupe asa mult dimensiunea, daca conteaza marimea penisului ?De cate ori auzim in jur intrebarea: conteaza marimea penisului?! Bineinteles ca da, conteaza! Atunci cand fetele se grabesc sa intrebe doar "cat de mare o are?in situati asta eu unul am testat exercitiile maresteti-penisul.com si am avut rezultate vizibile inca din primele saptamani de la incepere restul depinde deimplicarea fiecaruia banuiesc.Orice am spune sau am face marimea conteaza chiar daca unele femei nu recunosc public asta evident.
0
21-04-2013, ora 00:14
Eduard87
Nu este medic/terapeut
Eduard87
Sa va spun si eu povestea mea cu bune si rele...Am avut probleme cu dezvoltarea de mic, inaltime, penis etc..eram cel mai mic din clasa iar mama m'a dus la endocrinolog si mi'a facut un tratament cu testosteron, in maxim 7-8 luni am crescut enorm pot sa zic..aveam 1.60 iar acum am 182 'suficient'.mi'a crescut barba, par pe piept, par pubian..ce suparat eram ca nu aveam :))..vocea s'a schimbat foarte putin..penisul nu ma laud cu el, are 14, 5-15cm in erectie si spre mirarea suparatilor de aici primul meu contact sexual a fost la 20 ani cu o tipa de 18 ani...vreau sa spun ca eram un nimfoman si sunt si acum, faceam sex intr'o singura zi de la 9 dimineata pana la 17:00 cam de 6 ori, iar daca mai aveam timp si nu trebuia sa plece o tineam toata seara...vreau sa va spun ca ma suna noaptea la 3 sa'mi zica ca are chef de zuzu 'sex'..aveam rani pe spate iar femeia scotea niste sunete de o certam ca sa nu'mi dau drumu prea repede..si chiar nu mima.intradevar avea un himen foarte elastic si un vagin foarte stramt...pe parcursul anilor am crescut si am devenit complexat din moment ce m'am desparit de ea si am stat o perioada lunga singur 'mare prostie' imi pierdusem tupeul si curajul...am recapatat curajul prin bautura invitandu'le la mine acasa, n'am auzit plangeri de la niciuna..de 2 ani n'am mai avut o relatie sexoala cu o prietena sa zic asa..m'am dus numai la curve, as putea sa zic ca am agenda plina si le'am imbogatit :))...cu ele n'am jena dar de fiecare data cand e sa am contact cu o alta prietena ma jenes si trebuie sa beau neaparat ceva...si eu as vrea inca 2-3 cm in plus ca sa ma simt mult mai barbat dar asta e...ne multumim si cu atat..totul se rezuma la vaginul damei, la preludiu si la cum te misti tu acolo.iar cei care au penisul sub 13 cm o sa fiti tristi toata viata...nu trebuie sa va fie rusine sa va duceti la un medic, o sa regreti toata viata daca nu o faci...bafta la toti si la cat mai multe contacte sexuale..chiar maine am programare acasa la o tipa subtirica..aaa si app tipele cu fundul mai voluminos si mai dolofane au vaginul mai mic ca al unei schiloade ;)
0
30-05-2013, ora 16:34
Cristian02
Nu este medic/terapeut
Cristian02
salut am 15 ani si am lungimea penisului de 17 cm..
dupa parerea mea... important e sa sti ce sa 'faci' cu 'ea'. nu marimea.acestea sunt folosite pentru a stimula zonele 'mi adanci din vagin'.. va sugerez sa nu incercati orice creme pt marime..
PS:am suferit o operatie de hernie. cum am vazut mai sus. nu are nici o problema. la mine a crescut perfect...
as vrea sa nu depaseasca 20-22 cm..
0
10-06-2013, ora 12:54
gabriel83
Nu este medic/terapeut
gabriel83
In cazul meu a functionat pentru marirea penisului doar un extender pe care l-am cumparat de pe sit-ul www.prolongsystem.ro
Inainte am uncercat niste pastile aduse din State, dar nu am observat nici un efect. Cred ca extenderul e cea mai buna varianta.
grija mare mare de pe ce fel de sit-uri cumparati deoarece sunt destule sit-uri care vand produse chinezesti, care in mod normal costa extrem de putin:)
O zi faina!
0
16-07-2013, ora 14:44
danyptm
Nu este medic/terapeut
danyptm
salutare..Numele meu este Dani...Am varsta de 17 ani jumate si penisul meu masoara 20 cm, si va spun ca la 15, 16, 17, 18cm prietenele voastre se vor simtii excelent si nu ar trebui sa va ingrijorati bafta la treaba baietii
0
24-07-2013, ora 15:54
marcel001
Nu este medic/terapeut
marcel001
Gabriel si cat timp ai folosit extenderul ala? Il foloseai in fiecare zi sau doar aveai un anumit orar in care ti-l puneai? M-ar interesa si pe mine deoarece as vrea sa-l incerc si eu!
Multumesc mult!
0
07-08-2013, ora 18:25
OleOle
Nu este medic/terapeut
OleOle
Salut am 14 ani (in noiembrie fac 15), am 65kg 1, 77 inaltime si penisul de 5-6 cm in stare normala si 10-11 cm in erectie. Este bine la varsta mea ?
0
04-11-2013, ora 05:52
sorinrex
Nu este medic/terapeut
sorinrex
salut, ma numesc sorin, am 22 de ani, si pe mn tot ma necajeste aproape mereu gandul ca am penisul mic, in stare fleasca e de 6 cm si cand e sculat are 12.la varsta mea se mai poate dezvolta in marime penisul meu?si am si erectie f rapida, iar dupa prima ejaculare f repede penisul meu se culca
0
31-05-2014, ora 11:52
Victor21
Nu este medic/terapeut
Victor21
Acum exista si metode pe cale naturala sa iti mai maresti penisu', recomandat celor pana in 24 ani, penisu' inca poate fi marit.. Nu ma confrunt cu problema asta, am 21 de ani, penisu' meu in stare flasca e de 15 cm si ajunge la 22 cm in erectie :). Conteaza marimea pentru cine spune ca nu, intreabati partenera sa vezi ce "timid" iti va raspunde la intrebare..Esti multumita cu ce am eu..incercati sa nu mai tratati penisu' ca pe un obiect de facut pipi si acordatii si timp, daca vreti sa aveti rezultate
Adaugă un comentariu / răspuns
110 comentarii 1 2 34 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •