Penis rosu cu o albeata

03-05-2012
adytza17
Nu este medic/terapeut
adytza17
Buna Ziua.De aprox 2 luni pielea care acopera penisul este rosiesi putin inflamata.pe capul penisului este o chestie alba care indiferent cat de mult m-as spala tot se face..este asa uscata pe penis pe piele si ramane acolo...daca ma spal dispare dar dupa cteva ore apare iar sub forma de 'piele' uscata.Nu stiu ce sa fac..imi este cam rusine sa ma duc la un doctor.poate fii candidoza sau altceva?Va rog frums astept un raspuns de la dvs.
3 comentarii
0
03-05-2012, ora 12:57
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Poate fi candidoza. Daca leziunile sunt de 2 luni inseamna ca favorizati cumva persistenta lor (contacte sexuale neprotejate cu o persoana ce are candidoza sau luati antibiotice). Cel mai bine ar fi sa va vada un dermatolog, dar, daca nu puteti ajunge incercati cu o crem acu o substanta antimicotica in compozitie (ex. Pimafucin) si, in plus dezinfectati prin fierbere sau calcare cu fierul cu aburi lenjeria intima, prosoapele si tot ce vine in contact cu zona respectiva.
Numai bine,
0
03-05-2012, ora 18:04
anka_breazu
Identitate neconfirmată
anka_breazu
Buna Ziua,

Da asa este, este vorba de o candidoza bacteriana - ati luat-o sau ati facut-o din cauza antibioticelor sau in urma unui contact sexual neprotejat. Ati putea consulta un dermatolog si sa cere-ti si parerea dansului. Pentru astfel de situati eu va sfatuiesc sa incepe-ti un tratament natural. Este cel mai recomandat.

Multa Santate!
0
28-10-2012, ora 14:05
and2013
Nu este medic/terapeut
and2013
Salut, am si eu nevoie de ajutor: am pe penis in jurul capului bubite cu un varf alb...am incercat sa le storc si nu reusesc ma cam dor la stoarcere.ce poate fi? daca este candidoza cum pot scapa de ea? am incercat cu crema de galbenele dar nu a avut niciun rezultat...astept raspuns multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.