Pensie de invaliditate.

15-09-2022
netsky1984
Nu este medic/terapeut
netsky1984
Buna ziua!Că să îmi pot face pensie de invaliditate cu 4 ore pe motiv de schizofrenie am nevoie de ani vechime pe cartea de munca?
3 comentarii
2
16-09-2022, ora 19:53
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Nu, nu aveti. Vorbiti cu medicul psihiatru, el este cel care organizeaza dosarul de handicap si va va spune care sunt formalitatile ce trebuie indeplinite
1
17-09-2022, ora 11:21
netsky1984
Nu este medic/terapeut
netsky1984
Am 10 ani pe cartea de munca.Se mai adaugă ceva la pensie având în vedere vechimea?Cât este pensia de invaliditate?
1
18-09-2022, ora 19:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Depinde de varsta pe care o ai in corelatie cu vechimea. Sunt niste tabele. Daca ai toti anii lucrati dupa terminarea liceului se mai suplimenteaza ceva la pensie in afara de pensia minima care e de 1.000 de lei (gradul 2 sau 3, nu conteaza).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul