Pentru gonoree se prescrie Tinizol?

03-06-2009
bebyta
Nu este medic/terapeut
bebyta
buna ziua! va rog sa-mi spuneti daca pentru gonoree se prescrie medicamentul numit tinizol.
6 comentarii
0
03-06-2009, ora 20:53
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da.
0
04-06-2009, ora 09:05
bebyta
Nu este medic/terapeut
bebyta
ei i-a prescris azitromicina si flagil iar lui tinizol si tratamentul trebuie sa-l ia in 8 zile cate 2 pastile pe zi. de aceea am intrebat pentru ca tratamentul este diferit. va multumesc!
0
26-10-2009, ora 23:14
andreea8989
Nu este medic/terapeut
andreea8989
Va rog frumos sa ma ajutati.. a 2-a zi dupa un act sexual, eu si prietenul meu am constatat ca avem manacarimi si usturimi dupa urinare, eu kiar sangerare (foarte putina, de 2 ori).. am crezut ca este cistita pt ca am fost racita jos anul trecut iar doctorul de familie mi-a zis ca e cistita. Acum nu am mai fost la doctor mi-am luat pastile(antibiotice) de la farmacie, crezand ca cunt racita. Prietenul meu sa dus la dermatoveneric si i-a spus ca are gonoreea. Nu mai pot dormi cu gandul ca am si eu, plang in continuu si nu pot merge la control deoarece am menstruatie care imi va trece abea peste 4 zile. Mi-e foarte frica pt ca parintii nu stiu ca mi-am inceput viata sexuala.Va rog frumos sa imi dati un sfat, orice.. pana ajung si eu la dermatoveneric.. :((
0
26-10-2009, ora 23:17
andreea8989
Nu este medic/terapeut
andreea8989
Se manifesta la fel ca anul trecut :doar ca atunci urinam foarte foarte des si cu o usturime iiiiinsuportabila!.. si sange(putin), acum nu ma ustura asa de tare si nici chiar atat de des nu urinez...
0
30-04-2013, ora 19:03
pau1cris
Nu este medic/terapeut
pau1cris
Am si eu o intrebare daca poate cineva sa raspunda: daca partenerului meu i s-a facut sex oral neprotejat pe marginea strazii e posibil sa fi contactat gonoree sau trebuia sa existe penetrare neprotejata pentru a contacta boala?
0
30-04-2013, ora 22:36
arianna2013
Nu este medic/terapeut
arianna2013
daca i sa facut sex oral neprotejat poate lua orice boala (nu sint un medic)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția cu Neisseria gonorrhoeae (N. gonorrhoeae, gonococcus, gonococ) - infecția gonococică
  • Cazurile de gonoree înregistrează o creștere printre femeile tinere din Europa (studiu)
  •