Pete albe in gat

06-08-2014
iceman35
Nu este medic/terapeut
iceman35
Buna seara.Am si eu o problema, de vreo luna am observat pete albe pe limba si in gat.A facut 2 exudate faringiene si un exudat nazal care au iesit negative la streptococi si candida.Medicul la care am fost mia dat floconazol o tableta pe zi dar nu se vede nici o ameliorare.Care este sfatul dumneavoastra?Credeti ca este ceva grav ca nu mai pot de ingrijorare.astept raspuns, Va multumesc.
5 comentarii
0
07-08-2014, ora 09:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. consult gastrologie si investigatii...
2 se exclud complet din alimentatie lactatele
3.se face un consult si la ORL.. pentru a exclude probelme ORL..dar cu siguranta problema d ebaza este mai jos
0
08-08-2014, ora 16:44
iceman35
Nu este medic/terapeut
iceman35
Multumesc pt raspuns.Imi FAC o programare la gastrologie si o.r.l.Am uitat sa precizez ca si pe amigdala dreapta am ceva ca alb ca niste pungi de puroi si 2 Pete mai galbene in gat.De durut nu ma doare gatul.Va rog sa-mi spuneti este cazul sa ma ingrijorez ca am ceva grav cum e cancerul? Macar sa ma linistesc pana ajung la doctor.Astept raspunsul dumneavoastra.Inca o data va multumesc.
0
11-08-2014, ora 14:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca e vorba de CAZEUM in criptele amigdalelor
0
25-08-2014, ora 23:34
iceman35
Nu este medic/terapeut
iceman35
Buna seara.Am facut endoscopie la stomac si mi-a gasit helicobacter in prezent urmez tratament.De asemenea am fost si la orl. Unde a zis ca am cazeum pe amigdala dreapta am facut analize de sange si aslo dar au iesit bine.D-na doctor mi-a dat strepsils miere si lamaie 3_4zile si lantigen b 1 luna de zile de si sa-l repet de 2 ori pe an.A mai zis ca nu trebuie sa-mi scot amigdalele atata timp cat nu ma deranjeaza.Cat despre ceea ce credeam ca sunt pete pe mucoasa gatului a zis ca mucoasa este de calitate proasta si ca arata ca gatul unui om de 70 ani si ca nu ma afecteaza cu nimic felul cum arata.As vrea sa aflu si parerea dv legat de tratamentul dat. Va multumesc.
0
27-08-2014, ora 12:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum gasiti multe postari in care explic
ca problemele din gat se datoareaza problemelor gastrice si alimentatiei incorecte.. asa ca trateaza serios problemele gatrice
deasemenea am scris ca NU se poate lamie, citrice, otet s.a la gatul afectat
asa ca acele pastile cu lamaie.. lasale pentru altii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.