Pete albe in gat (cred)

07-07-2015
ggsuvi
Nu este medic/terapeut
ggsuvi
Buna seara !
As avea nevoie de o parere profesionala privind o problema care ma macina de cateva zile.
De ceva vreme simt ceva usor incomod in gat, dintii au devenit sensibili la rece. Mi-am facut o fotografie pt a putea vedea ce este acolo si nu reusesc sa o asociez cu nimic, zaresc insa unele pete albe usor distincte, nu foarte proeminente. Sa fie oare vre-o iritarie sau candidoza( candida am avut genital acum cateva luni )?
Mai mentionez faptul ca dimineata elimin niste secretii de culoare maro, urat mirositoare ( oare e reflux gastric )

Atasez aici si o poza :
http://photobase.ro/displayimage.php?pid=280&fullsize=1
2 comentarii
0
08-07-2015, ora 11:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca este pe un drum gresit
tomografii se fac numia cand se suspecteaza o formatiune tumorala.. alceva NNU se vede la tomografie
pasii corecti
consult stomatologic si consult ORL
daca se dovedeste ca este si un reflux gastro-=esofagian care intretine iritatia in faringe si cavitatea bucala..se face si consult gastrologie
0
08-07-2015, ora 12:15
ggsuvi
Nu este medic/terapeut
ggsuvi
Va multumesc pentru sfat.
O sa urmez un consult orl.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Medic ORL online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.