piele uscata
Buna ziua,
Imi cer scuze ca va deranjez, insa vroiam sa vad ce alte tratamente au incercat alte persoane aflate in situatia mea.
Problema mea este ca am un ten foarte uscat (desi anumiti dermatologi mi-au zis ca nu este cazul si ca tenul meu e gras defapt) si pe zona fetei, pe la urechi, scalp, iar pielea e ca si cum s-ar decoji.
Am incercat tot felul de creme si samponuri pentru aceasta problema, insa nimic nu a dat roade. Sa zic ca problema stagneaza o perioada de maxim o luna, dupa care reapare.
Ultimul tratament pe care l-am incercat a fost cu produse La Roche-Posay, gama Kerium DS (Crema si Sampon anti-matreata), insa nici acesta nu pare sa functioneze cum trebuie.
Din ce cauza am aceasta problema si ce as putea sa fac ca sa o remediez?
Daca aveti ceva sfaturi as fi tare recunoscator.
Va multumesc anticipat pentru timpul acordat.
Imi cer scuze ca va deranjez, insa vroiam sa vad ce alte tratamente au incercat alte persoane aflate in situatia mea.
Problema mea este ca am un ten foarte uscat (desi anumiti dermatologi mi-au zis ca nu este cazul si ca tenul meu e gras defapt) si pe zona fetei, pe la urechi, scalp, iar pielea e ca si cum s-ar decoji.
Am incercat tot felul de creme si samponuri pentru aceasta problema, insa nimic nu a dat roade. Sa zic ca problema stagneaza o perioada de maxim o luna, dupa care reapare.
Ultimul tratament pe care l-am incercat a fost cu produse La Roche-Posay, gama Kerium DS (Crema si Sampon anti-matreata), insa nici acesta nu pare sa functioneze cum trebuie.
Din ce cauza am aceasta problema si ce as putea sa fac ca sa o remediez?
Daca aveti ceva sfaturi as fi tare recunoscator.
Va multumesc anticipat pentru timpul acordat.
2 comentarii
Ar putea fi dermatita seboreica - uite un articol pe tema asta cu peste 200 de comentarii: http://pasagera.ro/dermatita-seboreica-pe-fata-si-pe-scalp.html Vad ca tu nu prea ai avut succes la raspunsuri, asa ca citeste inclusiv comentariile de acolo, o sa te ti se pasa interesant, o sa vezi. Bafta si sanatate!
Multumesc frumos pentru sfat. Am sa incerc si eu sa gasesc ceva medicamente care sa contina ingredientele respective. Sa vad acuma ce efect au si in cazul meu, pentru ca ma chinui de tare mult timp sa tratez problema asta.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4imi crapa pielea de pe maini si am si o mancarime
- 3piele excesiv de uscata in zona degetelor de la maini si picioare
- 5Piele uscata, delimitata zonal de o portiune rosie, mancarimi, zona inghinala
- 4pielea mainilor uscata si la cea mai mica atingere crapa si apare rana
- 4pielea mainii aspra si unghii exfoliate
- 2piele uscata, solzoasa pe talpi
- 1Piele uscata albicioasa
- 5uscarea pieli pe cap si decojirea (sampon) va rog a-mi rsp un dermatolog
- 4dermatita atopica
- 1Probleme piele uscata in talpa si palma
- 7Acnee, matreata si piele uscata.
- 1Piele penis uscata
- 1Pete uscate pe corp
- 1Am nevoie de o indrumare urgenta! Am mancarimi de mameloane si piele uscata.
- 2Piele uscata de la frig sau altceva?
- 1Poate fi eczema ? Taieturi mici piele, scuame,
- 7Piele uscata
- 1Problemă mâini - se inrosesc, ma ustura, ma mananca, desi sunt complet uscate si arata groaznic
- 2Piele uscata pe corp
- 1Bubițe mici pe mâini și piele uscata
Mai multe informații despre: pielea uscata
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: