pielea mainii aspra si unghii exfoliate

09-01-2010
anonim22222
Nu este medic/terapeut
anonim22222
buna ziua.as dori daca poate sa-mi raspunda un medic fetita mea are 16 ani si are pe mana dreapta o portiune de piele foarte aspra...daca o dau cu crema pe maini o ustura.am inceput de azi sa o dau cu cicabio crema, nu stiu insa daca fac bine.Mentionez ca a avut o lipsa de fier, sideremie 27 iar dupa 15 zile de tratament cu fier si calciu am repetat analizele si are sideremie 38 deci nu cred ca poate fi de la asta.Si mai are o problema...i se exfoliaza f f tare unghiile.Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat.MULTUMESC.La analize totul este bine mai putin eosinofile 5 posibil de la o alergie?a primit un hamster de craciun dar mana este asa de peste 2 luni.Multumesc inca o data
4 comentarii
0
09-01-2010, ora 19:48
ariel alexu
Nu este medic/terapeut
ariel alexu
eu va sugerez sa o dati cu crema garnier pentru maini foarte uscate de culoare rosie iar daca nui prieste nu are ce rau sai faca fiindca este numai cu ingrediente naturiste in 5 zile maxim isi va face efectul daca o dati de 2 ori pe zii!euam avut in podulpalmei o zona uscata si sensibila si mam dat de 3 ori pe zi si in3 zile nu am mai avut probleme si mamei mele ia trecut !va garantezca are efecte benefice
0
09-01-2010, ora 20:25
anonim22222
Nu este medic/terapeut
anonim22222
Eu am folosit produse planet spa, de la avon dar ma gindesc sa nu fie o ciuperca ceva. Am sa incerc si cu garnier.Multumesc pentru raspuns.
0
09-01-2010, ora 23:06
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Exfoliatul unghiilor cat si pielea aspra sunt alte simptome ale dereglari de calciu la nivel celular.. nici o crema din lume nu va poate ajuta...
0
10-01-2010, ora 12:43
anonim22222
Nu este medic/terapeut
anonim22222
ptr scarface; multumesc frumos, am sa incerc mai ales ca homeopatiea este cea mai buna alternativa.Nu m-am gindit la ea desi folosesc foarte mult oscilococinum si stodal la raceli.Va trebui insa sa gasesc si un homeopat bun in Focsani.Multumesc ptr sfaturi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imbatranirea pielii
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Remedii pentru pielea uscată
  •