Poate afecta creierul?

30-07-2008
roby
Nu este medic/terapeut
roby
Buna. Numele meu este Roby. Sora mea in varsta d 15 ani are psoriazis de la varsta de 6 ani. Are semne mai ales pe suprafata capulului si se manifesta ca o matreata. Apare in general dupa mult stress, emotii etc... adica este pe baza de nervi. Cum se poate manifesta dak evolueaza. Poate afecta creierul ??? Va rog sa nu imi ocoliti intreabarea. Va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
06-08-2008, ora 00:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Conform unei companii private din Spania, psoriazisul este o eroare metabolica, datorata incapacitatii pielii de a secreta o substanta pe numele sau ACID FUMARIC in catitati normale...de aceea expunerea pe timpul verii la soare amelioreaza foarte mult aceasta afectiune, chiar daca se secreta mai putin. Exista si un tratament care se cheama BLUE CAP (------------*) disponibil si in Romania. Cauta-l pe internet. Stiu pe cineva care s-a facut bine de la acest tratament. Merita incercat! Numai bine

(*modificat de administrator)
0
11-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cu certitudine nu afecteaza creierul! Pentru pilea capului se pot utiliza Diprosalic solutie, Elocom solutie sau Dermovate solutie, in combinatie cu sampoane gen Selegel, Kertol, Stieprox sau Blue cap.
0
24-08-2008, ora 00:00
oanalary06
Nu este medic/terapeut
oanalary06
buna !! Am 35 de ani..si am fost diagnosticata cu psoriazis...Sint disperata, , , nu pot purta fusta am la genunchi si talpa piciorului, coate..Dak cineva are cunostinte sigure ptr un tratament vindecabil...Va rog din suflet contactatima mes oanalary06.M-am saturat de viata asta traita k aceasta povara, efectiv am avut tratament k dermovate...dar mi-sa subtiat pielea si am devenit sinsibila.la orice lovitura sint vinata, cred ca mi sa distrus si tesutul
am folosit si elocom dar nam scapat macar o perioada...efectiv se implinesc 8 ani de chin...Peste toate am suportat si o lovitura anul trecut, , , Am fost suspecta de cancer, m-am operat, si mam obisnuit k gindul k voi fi bine sint optimista.Dar peste trauma asta numita psoriazis...nu o pot depasi.inestetik una dar si cei din jur se uita k suspiciune, mai ales ca am si la incheeturile miinilor.MII de multumiri persoanelor care ma va lua in consideratie, sa-mi citeasca aceasta doleanta...Fac orice, merg oriunde, sa tiu doar k voi fi sanatoasa si vindecata, , , , , ,
0
28-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In afara de "vindecatori" care iti vor oferi ceaiuri "minune" ce zic ei ca te vor vindeca, nu cred ca vreun medic dermatolog din lume va poate garanta in acest moment vindecarea acestei boli ! Sunt in stadiu de experimentare mai multe medicamente, insa pana in prezent nu s-a descoperit cauza acestei boli pentru a-i gasi apoi remediul.
Din pacate aceasta este realitatea, iar din disperare, pacientii apeleaza la oricine le da o farama de speranta, picand frecvent pe mana unor escroci !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.