poate fi vorba de sarcina?

19-10-2009
george adrian
Nu este medic/terapeut
george adrian
buna ziua..am si eu o problema..dak prietenei mele nu ia aparut mensturatia timp de 2 luni si am facut 3 teste de sarcina toate negative, iar dupa toate astea, acu 5 zile ia aparut menstruatia dar mai inchis la culoare la inceput apoi normala si a durat 4 zile poate fi vorba de o sarcina ?precizez ca nu a a avut loc ejacularea si nici penetrarea pentru ca o durea foarte tare.ea nu vea ciclul regulat si cu 3 luni inainte de a nu mai aparea a inceput sa aiba intarzieri intre 5 si 10 zile..va multumesc tare mult si astept un raspuns
6 comentarii
0
19-10-2009, ora 14:45
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
nu cred ca este vorba despre o sarcina, sa stati linistiti... probabil au fost niste dereglari ale CM
0
21-10-2009, ora 12:16
george adrian
Nu este medic/terapeut
george adrian
astept daca se poate si parerea unui medic..va rog sa ma ajutati cu un raspuns..va multumes mult de tot
0
27-01-2010, ora 23:53
mayamica
Nu este medic/terapeut
mayamica
Buna!sunt atre ingrijorata! pe 20 ianuarie, am avut un contact sexual, si s-a rupt prezervativul!am luat postinor, pentru prima data, nu am avut nici o simtoma din cele descrise pe prospect, am respectat timpul deluare prima pastila, si apoi a doua la 21 ore dupa! din ce am citit a inteles ca ar trebui sa am o "menstratie falsa", nu am avut nici o sangerare! va rog sa ma lamuriti, e posibila o sarcina?! menstruatia de obicei imi vine cam la 28 de zile!sper sa-mi vina pe 30 ian!
0
27-01-2010, ora 23:57
mayamica
Nu este medic/terapeut
mayamica
ufff, se vede ca s ingrijorata!am luat postinor, prima pastila, si a doua la 12 ore dupa, nu 21 cum am scris mai sus!sorry!
0
28-01-2010, ora 15:33
vmc
Nu este medic/terapeut
vmc
pt mayamica... postinor-ul ca si escapelle provoaca dereglari alea ciclului, da este adevarat ca in curs de 5-7 zile de la administrarea pastilei apare menstra. de aceea dupa administrarea acestui contraceptiv este bn sa nu te bazezi pe metoda calendarului 1-2. sansele scad daca ai luat pastilele. dar ca sa fi sigura de asta fati un test de sarcina dupa 12 zile ca sa fie sg testul.
0
28-01-2010, ora 15:51
mayamica
Nu este medic/terapeut
mayamica
Ms pt raspunsuri! mai astept!numabine!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.