polireuropatie senzitiva small fibers

07-07-2007
madalinac
Nu este medic/terapeut
madalinac
am fost diagnosticata cu polirneuropatie senzitiva.
exista tratamente sau metode de ameliorare a simptomelor.
multumesc
1 comentarii
0
18-12-2008, ora 17:17
I_ionica
Nu este medic/terapeut
I_ionica
Buna,
Desi a trecut un an am rugaminrea sa-mi spui cum te simti si ce tratament ai facut.
Si eu am fost diagnosticata cu polineuropatie senzitiva, dar nu s-a descoperit cauza. Am fost pe la toti medicii din Romania, Germania, Austria si toata lumea a ridicat din umeri. Am senzatie de arsura la picioare, furnicaturi, amortelei si ma dor foarte tare. Am urmat tratament cu milgama, thiogama, vitamine b12, b6, tratament homeopat si tot nu s-a rezolvat. Acum fac tratament cu saroten si lyrica si sunt mici imbunatari. Urmeza sa fac biopsie de piele ( sa vad unde ) ca sa-si dea seama medicii de cer sufar. Am facut toate RMN posibile, potentiale evocate, analize la sange, punctie lombara , si nu s-a depistat nimic. Ma gandesc ca aceste polineuripatii pot apare si in cazul in care este un cancer, dar medicii au spus ca ar fi iesit la analize.
Daca citeste un medic comentariul meu si poate sa-mi indice ce sa fac sau unde sa merg, sa iau legatura cu cineva va rog sa sa-mi lasati nr de telefon sau un email sa luam legatura
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.