Postul intermitent foarte bun pentru organism?
Ce părere aveți despre postul intermitent?
Am citit peste tot că face bine la sanatate, minte și slăbit.
Ideea e să mănânci timp de 8 ore și să ții post 16 ore.Apoi iarăși din nou ciclul.Dar in alea 8 ore sa mănânci cat îți trebuie.
Chiar un medic mi-a zis de acest post, e foarte in voga acum desi oamenii țin post de mii de ani.
Cică postul regenerează celulele organismului, corpul, mintea, vindeca anumite boli dar trebuie sa te tii mult timp de el.
Am citit peste tot că face bine la sanatate, minte și slăbit.
Ideea e să mănânci timp de 8 ore și să ții post 16 ore.Apoi iarăși din nou ciclul.Dar in alea 8 ore sa mănânci cat îți trebuie.
Chiar un medic mi-a zis de acest post, e foarte in voga acum desi oamenii țin post de mii de ani.
Cică postul regenerează celulele organismului, corpul, mintea, vindeca anumite boli dar trebuie sa te tii mult timp de el.
1 comentarii
Atenție!Postul intermitent NU se tine în fiecare zi că de asta se numește intermitent (adică întrerupt, care se repeta la intervale de timp)
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Eu chiar sunt Antihristul! Lumea asta este o simulare! Pleroma vine!
- 23Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 2Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 4Pronoia? Delir paranoid?
- 7Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata
- 7Tratamentul psihiatric si gura uscata aproape tot timpul