Pot schimba medicul ortodont?

29-01-2019
klausDragnea
Nu este medic/terapeut
klausDragnea
Am aparat dentar, dar nu sunt multumit de cum decurge tratamentul.
pot sa continui tratamentul la alt medic ortodont?
2 comentarii
0
29-01-2019, ora 16:56
Dr. Negru Andreea
Ortodontie si ortopedie dento-faciala, Bucuresti
Dr. Negru Andreea
Buna ziua. Sunt cazuri cand puteti schimba medicul ortodont, trebuie doar sa va alegeti unul, sa observe in ce stadiu sunteti si medicul va stabili daca va poate prelua cazul si in ce conditii.
0
30-01-2019, ora 11:40
klausDragnea
Nu este medic/terapeut
klausDragnea
inca din primele luni caninii de pe partea dreapta s-au rotit putin in pozitie gresita, dintele cu problema este un canin pe partea stanga care era impins spre interior, in 3 luni a ajuns la pozitia corecta aproximativ.

In decembrie dintii erau aliniati cat de cat, dar in decembrie s-a desprins un bracket, cu vreo 2 saptamani inainte de data programata pentru ortodont. Cand am mers la ortodont mi s-a spus ca nu mai pune bracketul acum, il pune data viitoare (peste o luna ) intre timp in ianuarie mi-a sarit elasticul de la maseaua vecina si dintii au inceput sa se plimbe.
Dr a spus daca mi se desprinde sarma de la ultimii dinti sa o tai cu unghera sau cu ceva, pana data viitoare, nu mi se pare normal si normal mi se pare sa ma reprogrameze mai repede pentru a nu prelungi tratamentul inutil.

Am motive sa schimb medicul?

Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contenția după purtare aparat dentar
  •