Poti sa ramai insarcinata daca esti virgina

28-07-2016
George691
Nu este medic/terapeut
George691
de vreo 2 saptamani eu cu prietena mea tot facem niste joculete erotice pentru ca ii este frica sa o faca desi e majora. Joculete constau in bagarea penisului putin in vagin dar foarte putin pentru ca o durea. Intrebarea mea este urmatoarea : ea poate sa ramana insarcinata pentru ca nu am folosit niciodata prezervativul si imi este frica sa nu ramana de la Lichidul pre-ejaculare ?
P.S : Am incercat sa va explic cu cuvintele mele. scuze
4 comentarii
0
28-07-2016, ora 22:24
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Exista posibilitatea sa ramana insarcinata caci acel lichid care iese din penis atunci cand barbatul este excitat contine spermatozoizi; chiar daca este virgina...
Invatati sa utilizati prezervativul.
Este important sa intelegeti ca inceputul vietii sexuale aduce cu sine nu doar placere ci si responsabilitate: informati-va despre masurile contraceptive si bolile cu transmitere sexuala. Educatia sexuala, facuta din surse verificate, credibile, cum este siteul Romedic si siteul meu despre sexologie va poate ajuta sa hu ajungeti in situatii neplacute si riscante.
0
28-07-2016, ora 22:35
George691
Nu este medic/terapeut
George691
Pai am mai citit tot pe acest ca nu exista sarcina fara penetrare ceea ce eu nu am facut ( sau sunt sanse mici/minime)
0
29-07-2016, ora 10:15
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
"bagarea penisului putin in vagin" este de ajuns...
0
30-05-2018, ora 01:34
Rikky
Nu este medic/terapeut
Rikky
Dacă eu și prietenul meu am făcut sex"fals" pot rămâne însărcinată? El nu și.a dat drumul la lichid în mine și am folosit și un prezervativ. Sunt șanse să fiu gravida?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici