Pro/contra tratament IPL împotriva acneei

09-02-2022
Petrisor01Alin
Nu este medic/terapeut
Petrisor01Alin
Bună ziua! De 7 ani mă confrunt cu problema acneei juvenile, am încercat diverse tratamente recomandate de dermatologi, însă toate au dat greși. Acum câteva zile căutând mai multe informații despre cum aș putea scăpa de acnee și de semnele lăsate de aceasta, am găsit mai multe clinici care oferă posibilitatea de a trata aceste probleme cu ajutorul IPL-ului. Oare aceasta poate reprezenta o soluție pentru problema mea dermatologică? Mulțumesc anticipat de răspunsuri!
3 comentarii
0
10-02-2022, ora 09:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tratamentul are costuri mari si nu ofera garantii.
0
10-02-2022, ora 13:39
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Da tinere, singur te faci bine cu condiția sa nu te mai masturbezi acum alegi și tu ce e mai bun.
0
10-02-2022, ora 14:38
Petrisor01Alin
Nu este medic/terapeut
Petrisor01Alin
@tassevasi, bună ziua! Am eu 21 de ani, însă nu am probleme cu masturbarea sau chestiile ce țin de aceasta, nu înțeleg de unde atâta precizie în a da un "tratament" unei persoane pe care nu o cunoști sau nici măcar nu știi ce face. Data viitoare gândește-te de cel puțin 2 ori înainte de a scrie vreun comentariu pe la vreo postare. O zi bună!
@clara_p, bună ziua! Nu ar fi problemă de costurile tratamentului, însă nu aș vrea să mai dau banii degeaba pe ceva ce nici măcar nu mi-ar reduce în procent de 50% acneea si semnele lăsate de aceasta. Mulțumesc frumos! O zi bună!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: