Problema act sexual | Forumul Medical ROmedic

Problema act sexual

05-07-2016
AmilioRaku
Nu este medic/terapeut
AmilioRaku
Salut, inainte de toate, doresc sa raspunda doar oamenii care cunosc cazul, e prima oara cand pun o intrebare aici, sper sa gasesc un raspuns.


Sunt un baiat de 17 ani, am o mica problema legata de penisul meu, aseara a fost a 3 incercare de a face sex cu o fata, dar esuata, de fiecaredata cand incercam sa ajung la punctul X, nu mi se scula, tot timpul moarta, a incercat partenera totul, oral, cu mana, nimic, pur si simplu, nimic, vreau sa stiti ca sunt foarte, foarte stresat cand vine acel moment si ma simt foarte fierbinte, parca as avea febra

In restul zilelor nu am probleme, ma masturbez la 2-3 zile si mi se scoala in 2-3 secunda, am incercat timp de o ora sa o scol, nimic, partenera arata foarte bine, nu se poate pune problema, de ex, cand stau acasa si doar ma gandesc la chestii de genul, mi se ridica direct, iar cand ajung sa fac sex, nu mai pot, pur si simplu


Ajutati-ma va rog, prima oara credeam ca e de la mine, a doua oara, tot de la mine, dar aseara am zis ca ceva clar nu este bine la mine.


Multumesc
2 comentarii
1
05-07-2016, ora 13:24
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Cauza este cuprinsa in textul Dumneavoastra: "sunt foarte, foarte stresat cand vine acel moment si ma simt foarte fierbinte, parca as avea febra". Febra despre care vorbiti este rezultatul intensificarii circulatiei sangelui in corp. Temperatura corpului (senzatia de fierbinteala) este direct proportionala cu tensiunea arteriala. Iar "fierbinte" inseamna ca sunteti peste limita admisa. Intr-o astfel de situatie sangele din organismul Dumneavoastra, in loc sa se adune in penis, circula intens prin tot organismul; rezultatul: lipsa erectiei. Am explicat fenomenul simplist, ca sa intelegeti. Pentru detalii va rog sa accesati siteul meu legat de sexologie.
Ideea de baza este, asa cum am explicat si in alte postari ca orice emotie, de indiferent ce fel (chiar si supraexcitarea) face dificila sau imposibila erectia.
Solutiile:
- mai rarut cu masturbarea, caci ea a invatat organismul sa reactioneze repede si in conditii specifice
- invatati sa va relaxati in timpul actului sexual, acordati mai mult timp preludiului nu in ceea ce priveste excitarea ci dimpotriva, in a va relaxa, astfel incat corpul sa-si faca treaba
0
05-07-2016, ora 15:08
AmilioRaku
Nu este medic/terapeut
AmilioRaku
Multumesc domn doctor, o sa incerc, dar de fiecare data am patit exact la fel si este a 3 oara deja, sper sa reusesc pana la urma, nu-mi puteti recomanda ceva ?, ce sa beau, o pastila ceva, care ma poate ajuta sa trec peste stres mai usor

Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dezvirginarea - ce trebuie să È™tii, sfaturi È™i explicaÈ›ii
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să È™tii
  •