Problema de durata : Colon iritabil / intestinul gros ce sa fie???

03-03-2019
Blu3HaSky
Nu este medic/terapeut
Blu3HaSky
Salut ma numesc robert si am 22 de ani! Locuiesc in spania si cam de 5 luni ma cam doare in partea dreapta jos si in zona coastelor.. Am mers la doctor.. si mi a zis sa iau paracetamol 1 mg.. nulotil si aerored acesta e tratamentul..doar m a calmat insa durerea nu a disparut..am mers din nou..am facut radiografie..toate bune...dupa o analiza de sange au zis sa nu consum gluten..multa apa..mancare usoara/fiert si sport.sa am fierea lenesa??
Acesta e tratamentul...dar Vreu sa stiu ce am...sa am colon iritabil..probleme cu intestinul gros.cam greu elimin fecalel
3 -4 zile..diaree nici vorba dar nici nu cred ca este normal..cam iese greu..sa fie si o ruptura?
Curand fac o ecografie
Ma gandesc sa nu am o bacterie ceva...sau infectie :c

Momentan acuma cand redactez acest text ma doare in zona la coaste la abdomen...si o alta durere ar fi in partea dreapta...dimineata...ma cam ia din somn...nu ar conta cred orele
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.