problema grava... negi genitali

23-05-2007
alinutzzza
Nu este medic/terapeut
alinutzzza
am mai scris pe forum si va multumesc pt raspuns.. ideea este ca am depistat prin control ginecologic negi genitali..acum fac tratament dar prietenului meu nu i'a aparut nimik.. ideea este ca sunt de ceva timp cu el si nu l'am inselat..se poate ca el sa fie purtator de virus dar sa nu se manifeste? exista vreun tratament de curatire a penisului? cum exista pt femei unele ovule care curata vaginul..pt barbati exista asa ceva? vre'o crema? Va multumesc anticipat
6 comentarii
0
24-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Exista o crema, omologata de curand in SUA si in curs de omologare in EU, care se va numi VEREGEN (sinecatechins). Nu as putea preciza cand va aparea pe piata europeana si in ce stat se va lansa prima data!
0
24-05-2007, ora 00:00
alinutzzza
Nu este medic/terapeut
alinutzzza
dar in Romania exista vre'un tratament de dezinfectie pt penis? pentru orice boala venerica.. nu ma refer numai la vegetatii.. Va multumesc mult
0
25-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu se poate face un "tratament de dezinfectie pt. penis", mai ales "pentru orice boala venerica" !!!
0
25-06-2008, ora 00:00
bebelusa
Nu este medic/terapeut
bebelusa
buna, cam cat ar costa acesta crema? estimativ
0
27-06-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu stiu!
0
10-01-2013, ora 21:07
mariusmanea1979
Nu este medic/terapeut
mariusmanea1979
Buna ziua si La Multi Ani! As avea rugamintea sa imi dati mai multe detalii despre crema Veregen. In urma cu 12 ani am avut negi genitali- veruci, am fost cauterizat la Oradea, de un urolog, cu anestezie totala 15-20 minute si vreo 3 sapt.am stat cu o sonda. Can nasol. Acum un an de zile am fost la dermatolog la un control ptr. am avut bubita rozie pe capul penisului era de fapt neg genital. Mi s-a dat Condylyne o solutie care am avut arsuri locale si a trebuie sa dau cu ceca crema. De frica am incercat apoi un tratament naturist cu otet de mere si sincer a avut efect negii au disparut s-au si vazit urme gropite pe capul penisului. Dar ulterior au reaparut ceva urme ca niste buburuze mici. Am citit pe cd-ul cumparat de pe internet despr enegii genitali si internet ca pot aparea daca ai probleme cu sistemul imunitar si un plus eu merg des la bazin sa inot.
Ce imi recomandati? Este buna acea crema Veregen pe baza de ceai verde? si se gaseste deja in Romania?
In asteptarea raspunsului dvs. va doresc o zi buna!
cu stima,
Marius Manea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Neg pe deget - cauze, tratament, sfaturi utile
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Condilomatoza genitală
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •