Problema in timpul actului sexual!!!

04-03-2017
Cris.FA
Nu este medic/terapeut
Cris.FA
Am intampinat o problema care ma tot framanta. Miercuri seara a fost ultima zi a ciclului meu menstrual, durata 4-5 zile, iar sambata de dimineata am avut contact sexual protejat cu partenerul meu, insa dupa 15 sau 20 de minute prezervativul s-a rupt in interiorul vaginului, fara existenta spermei de final. Partenerul meu inca nu ajunsese la faza "terminala", totusi, sunt intr-o dilema din cauza lichidului pre-ejaculator. Exista riscul unei sarcini? Cat de mare ? Nu stiu la ce metoda sa apelez si daca sa ma gandesc mult mai departe. Help. Multumesc!
1 comentarii
1
04-03-2017, ora 21:37
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara, daca lucrurile s-au intamplat asa cum descrieti riscul de sarcina este extrem de mic. Ceea ce se poate face in situatii in care exista un risc mare de sarcina este utilizarea pastilei "de a doua zi", dar care trebuie folosita ca masura extrema, ca exceptie si ca regula.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de făcut dacă se rupe prezervativul?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.