Problema legata de HIV

29-05-2007
alamare
Nu este medic/terapeut
alamare
acum 3 ani am avut o act sexual cu o fata pe care nu o cunosteam...si imi e frica sa nu fii avut hiv.traiesc cu frica asta de 3 ani.acum 2 saptamani am facut toate analizele si mi-au iesit foarte bine...insa nu am avut curaj sa fac tesul hiv...in analizele de sange pe care le-am facut putea sa se vada ceva suspect si doctorul sa ma puna sa fac tesul hiv???de mentionat ca nu am nici o manifestare...am citit ca trebuie sa ai diaree persistenta, sa se umfla ganglionii sa nu ai pofta de mancare...sa slabesti..kiar nu am nici o simptoma din astea si in 3 ani kiar m-am ingrasat 6-7 kg.nu am mai racit de 6-7 ani deci nu am absoult nici o simptoma insa sunt foarte stresat ca as putea avea ceva.va rog sa imi raspundeti
2 comentarii
0
30-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru a avea un raspuns cert, cel mai bine ar fi sa va faceti testul HIV!
Dumneavoastra incercati prin deduceri, supozitii sau eschivari sa obtineti un raspuns la problema care va framanta! Imi pare rau, dar eu nu va pot ajuta in acest mod ! Aveti curaj si faceti testul! Succes!
0
04-06-2007, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
testul HIV reiese doar din analize specifice pt aceasta boala...nu poti sa deduci din alte analize la sange pt ca nu are nici o legatura.NU este absolut nici o rusine sa te testezi pt aceasta boala si eu sapt asta am facut analize printre care si HIV, , , eu fac analize periodice cam la 6 luni.asa ca stai linistit ia-ti inima in dinti si mergi si faci acest set de analize.Testul HIv aici unde l-am facut eu a costat 20 de ron deci este kiar ieftin.Iti recomand sa faci si un test VDRL, TPHA(sifilis) kre nu te costa mai mult de 20 de ron impreuna asa ca mergi si lamureste-te ca sa fii cu inima impacata.Am avut si eu o problema asemanatoare eram mai mic...si stateam si imi bateam capul degeaba k imi era rusine sa merg sa fac acest set de analize, consideram k e ceva rusinos.O mare aberatie.este ca si cum ai cere sa ti se faca glicemia...nu rade nimeni de tine..nu e nici o problema, Lasa rusinea si mergi si linisteste-te.SANATETE MAXIMA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.