Problema urgenta! urinari frecvente insotite de usturimi si disconfort

21-02-2016
BiancaDiana
Nu este medic/terapeut
BiancaDiana
Buna ziua..de cateva luni am o problema cu care ma confrunt...tot mai des mi se intampla sa am urinari frecvente insotite de usturimi si disconfort in zona vaginala..am luat antibiotic, dezinvectante si toate cele precrise de medic..mentionez ca mi se intampla asta si dupa actul sexual, aceasta problema dureaza si 3-4 zile..care ar fi cauza si ce pot face?va multumesc pentru raspuns!
1 comentarii
0
21-02-2016, ora 19:53
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Incercati sa nu mai luati nimic o perioada de timp. Este posibil sa se fi stricat echilibrul florei locale (si nivelul Ph-ului) si asta sa aiba ca efect secundar simptomele pe care le descrieti. Candidoza poate sa dea astfel de simptome.
Mai poate ceva din zona alergica: la un anume sapun, cauciuc (prezervativ), lenjerie sintetica etc.
Poate fi si un efect secundar al unei infectii/inflamatii a rinichilor.
Mai exista si un alt aspect: daca partenerul nu s-a tratat si el poate sa fie o posibila sursa de reinfectare.
Incercati sa luati rand pe rand toate situatiile descrise si sa indentificati daca exista ceva anume la care reactionati mai puternic/intens
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.