probleme erectie

11-04-2016
alexxxxxxxxxx
Nu este medic/terapeut
alexxxxxxxxxx
Buna ziua. Am 26 de ani, sunt sportiv, am 2 m si 100 kg (masa musculara, deloc gras), nu iau nici un fel de supliment, nu beau si nu fumez, penisul meu masoara aproximativ 21 cm masurat corect si aproximativ 15 in stare flasca. Sunt singur si am cam facut abuz de masturbare... Problema mea este urmatoarea - ma pot masturba cu un chef enorm din orice pozitie, mult timp, si multe finalizari fara sa imi scada erectia deloc (cand am chef mare pot face si un numar dupa altul, pt ca imi ramane treaza)... insa anul trecut am avut un esec, la o prostituata, oralul a decurs ok, am avut o erectie de se mira si ea, si apoi mi-a murit cand o penetram de la spate... (daca as fi penetrat-o imediat din intins s-ar fi trezit din nou...insa am incercat sa mi-o trezesc singur si am ejaculat fara sa vreau). Nu imi explic, de ce ma pot masturba chiar si o zi intreaga daca vreau, din picioare sau din orice alta pozitie (din picioare si de pe scaun imi place cel mai mult) cu masturbator sau fara, avand o erectie bomba, si cand sa fac sex moare... cand misc din solduri... e frustrant, ca ma consider un barbat dotat :)) o fi de la masturbare?? aaa, mentionez ca n-am mai fost cu nici o femeie de atunci :( am iesit cu cateva, cand ma sarutam cu ele era teapana, ele observau asta si le placea, se atingeau de mine, dar nu au mers relatiile din motive care nu au legatura cu subiectul :P probleme cu testosteronul nu cred ca am pt ca sunt un barbat destul de macho (exceptand faptul ca am barba rara :)) ), mai ales ca fac 1-2 antrenamente pe zi si am alimentatie si ritm de viata echilibrate. va multumesc frumos!
5 comentarii
0
11-04-2016, ora 15:51
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Un raspuns scurt este: Da, e destul de probabil sa existe o legatura intre abuzul de masturbare si problemele tale Alexxx. Nivelul excitarii mentale in cadrul masturbarii e diferit de cel obtinut in cadrul unui act sexual cu o partnera iar diferenta intre performanta la autosatisfacere si cea 'reala' nu e o raritate. Poate nu ar strica sa ai o discutie cu un psihoterapeut cu experienta in sexologie, pentru ca problemele tale sa nu se amplifice in viitorul apropiat.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
11-04-2016, ora 16:49
alexxxxxxxxxx
Nu este medic/terapeut
alexxxxxxxxxx
va multumesc pt raspuns. pai atunci ma las de acest 'sport' mizerabil...am cam facut abuz... de 2-3 ori pe zi :( in medie :))))))) ma intreb oare daca o fi ceva de sanatate... impotenta sau ceva de genul...desi nu cred pt ca altfel 'singur' n-as mai fi putut...
0
11-04-2016, ora 16:53
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
tine mai degraba de diferenta mentala dintre actul sexual 'real' si autosatisfacere
0
11-04-2016, ora 17:02
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Dupa cum a spus si colegul meu, excesul de masturbare afecteaza capacitatea de a avea un act sexual normal.
Corpul Dumneavoastra "s-a invatat" cu un anumit tip de stimulare, ideal, pe care il controlati in totalitate. Altfel stau lucrurile intr-un act sexual cu o femeie.
Ma intreb ce v-a impiedicat, atat de "macho" fiind, sa nu aveti o relatie pana acum?
Va recomand o relatie stabila, in care sa descoperiti corpul femeii si placerea de a face dragoste cu ea.
Cat despre masturbare, ati inteles deja: "mai rarut ca-i mai...sanatos"

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
13-04-2016, ora 01:00
alexxxxxxxxxx
Nu este medic/terapeut
alexxxxxxxxxx
va multumesc, m-ati ajutat foarte mult! deci este pe fond psihic. asa ma gandeam si eu, ca am chef teribil si ejaculez si foarte mult de fiecare data... si cand nu ma masturbez 2-3 zile am chef si mai mare. ma voi lasa de acest sport jalnic! de ce nu am prietena? DE FRAIER :)) si m-am facut si rau singur ca un prost...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: