Probleme erectie/ejaculare | Forumul Medical ROmedic

Probleme erectie/ejaculare

18-02-2019
bdi
Nu este medic/terapeut
bdi
Buna ziua! Am câteva probleme.În primul, legat de erectie: nu "ține " mult timp față de începuturile vietii sexuale când făceam si de două ori cu prietena, actuala soție.Acum actul în sine nu tine nici 2 minute cu toate că la început am erectie în timpul preludiului si totul este cât de cât în regulă până la faza introducerii. Acum trec la a doua problemă, cea a finalizării! Finalizare care în timpul ultimelor două contacte nu a mai avut loc desi eram excitat si a "inmuierii" penisului.Mentionez faptul că am 43 de ani, iar soția 41 si datorită faptului că muncim in ture, uneori inverse, ne întâlnim "mai rar" cu chef, in special ea.Fac precizarea că ambii suntem fizic mai împliniți.
Dacă se poate, astept raspuns/răspunsuri doar din partea personalului de specialitate!
Multumesc!
1 comentarii
0
18-02-2019, ora 15:13
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Bună ziua
Este foarte probabil ca ceea ce descrieți are mai multe cauze:
- monotonia instalata în viata sexuala
- monotonia și calitatea relației în general
- varsta
- condiția fizica și starea de sanatate
- greutatea corporala
Aceasta înseamnă că soluția este și ea complexa și trebuie sa se ocupe de aspectele precizate.
De aceea va recomand, înainte de toate, un consult urologic sau la un medic sexolog care sa cuprindă analize medicale specifice
Doar după aceea se pot stabili soluțiile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: