Probleme in a decalota penisul.

17-09-2020
Antoniu22
Nu este medic/terapeut
Antoniu22
Am 17 ani si as dori sa incep viata sexuala, dar am o problema care cred ca ma va incurca. Penisul il pot decalota numai daca nu este erect, daca este erect nu pot si simt oarecum o durere cand incerc. Imi este frica sa nu cumva sa fac vreo prostie asa ca doresc sfatul dvs. Din cate am inteles poti folosi prezervativul pe un penis erect care nu este decalotat dar nu sunt sigur sau daca exista vreo problema daca este folosit asa. Va rog sa ma ajutati
3 comentarii
0
17-09-2020, ora 08:00
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Bună ziua,
Din ceea ce descrii pare a fi o fimoza. Îți recomand să mergi la urolog pentru verificare. Doar el îți poate spune cum stau lucrurile.
Dificultatea sau imposibilitatea de a decalota penisul poate duce la dificultăți de erecției, infecții sau inflamatii
0
17-09-2020, ora 09:57
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Așa cum ți-a recomandat și colegul meu mergi la un urolog, pentru că el are posibilitatea să facă investigații și să-ți rezolve problema.
E important pentru sănătatea ta să nu mai întârzii și să rezolvi cât mai repede.
0
17-09-2020, ora 14:04
Antoniu22
Nu este medic/terapeut
Antoniu22
Daca este fimoza, se poate rezolva doar prin circumcizie? Sau exista si alte metode, deoarece as prefera sa nu fiu asa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •