Probleme la erectie | Forumul Medical ROmedic

Probleme la erectie

19-03-2016
GuitarLord
Nu este medic/terapeut
GuitarLord
Am si eu o problema de tipul acesta.Am 15 ani si de doua zile nu mai am erectii.Nici spontane dimineata nici cand sa zicem sarut fata pe care o iubesc(moment in care de obicei am o erectie imensa).Nu stiu ce sa fac.Am avut o mica problema acum doua zile.Am inceput sa vars, nu am mancat nimic de 30 si ceva de ore, am stat imobilizat la pat.lucu datorat stresului 'emanat' de scoala.De la 15 cm in timpul erectiei am ajuns la 12.Imi este foarte frica de ce se poate intampla in continuare.Nu am curajul sa le spun parintilor si nici nu am cum sa merg la un medic de familie, avand in vedere faptul ca mama mea e medic de familie si cum am zis, nu pot sa le spun.Va rog ajutati-ma, sunt disperat
5 comentarii
0
19-03-2016, ora 09:20
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Este foarte probabil ca situatia sa aiba legatura cu starea ta emotionala. La barbat penisul este un foarte fin si precis indicator al starii generale(fizice si psihice). Este important sa intelegi ce cauzeaza stresul despre care vorbesti si de de te afecteaza atat de mult, iata, inclusiv organic.
0
19-03-2016, ora 09:46
GuitarLord
Nu este medic/terapeut
GuitarLord
Problema este ca pana acum nu am mai intampinat asta.Este prima oara cand patatesc asta si nu inteleg.Zile stresante am mereu, asa ca daca era sa se intample asa ceva, trebuia sa se intample acum mult timp.Este posibil sa fie din cauza faptului ca nu am mai mancat nimic de atat de mult timp ?
0
19-03-2016, ora 12:35
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Organismul uman (inclusiv penisul) functioneaza cu...hrana, ceea ce inseamna ca poate fi o cauza. Organismul este slabit, stresat, cum sa mai functioneze? Odihna, relaxare, hrana sanatoasa si lucrurile vor reveni la normal
0
19-03-2016, ora 15:33
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
@GuitarLord

Este clar ca e de la stres. Situatiile stresante isi pun amprenta asupra organismului nostru, fie ca vrem fie ca nu vrem. Eu totusi as zice sa vb cu parintii tai despre ce ti se intampla, sa nu ajungi in situatia in care sa nu mai poti nici dormi din cauza stresului si sa ajungi la epuizare fizica si psihica, care e cea mai rea pt ca te tine intr-un cerc vicios in care nu mai poti dormi tocmai din cauza epuizarii... Ar trebui rezolvata cauza stresului (numai tu stii care este aceea) pt ca sa se rezolve si simptomele.
0
19-03-2016, ora 15:39
GuitarLord
Nu este medic/terapeut
GuitarLord
Multumesc pentru ajutor ! Am sa incerc sa ma odihnesc si sa ma hranesc, doar ca atunci cand incerc sa infulec ceva, precum o banana, am un sentiment foarte puternic de greata, lucu ce ma impiedica de la mancatul acestora.Oricum, am sa incerc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: