Pt Dr Flueraru -tiuit in ureche

07-08-2022
Ciulii
Nu este medic/terapeut
Ciulii
Buna ziua, va multumesc enorm pt sfaturile dvs, ma simt mult mai bine, aveam un tiuit insuportabil in urechea dreapta care a debutat brusc in urma unei perioade lungi de stress plus o veste proasta, acum acest tiuit nu mai este in urechea dreapta, am impresia ca este undeva in spatele capului, dar este foarte diminuat in intensitate, pot spune ca pe zi ce trece s-a diminuat din ce in ce mai mult, la recomandarea dvs m-am hidratat fortat, am baut ceaiuri calde dupa mese, am mancat mult mai echilibrat.am facut analize, glicemie buna, colesterol bun, nu am anemie, doar nivel insuficient de vit D.momentan iau cavinton forte 2 cp pe zi, neuromultivit 2cp pe zi, calmogen, zinc, tanakan, vit D3.acest tiuit mi-a aparut pe stress, intrebarea mea pt dvs este, avand in vedere ca s-a diminuat f f mult in intensitate, o sa dispara de tot la un moment dat?mentionez ca nu ametesc, nu am alte prob de sanatate, am 52 de kg, 1, 69 m, 40 de ani, femeie, consult ORL-toate in regula, acolo mi-au fost prescrise si medicamentele!Va multumesc mult!!
2 comentarii
0
07-08-2022, ora 10:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Da. Cu regimul. Și acel tratament. Trebuie sa treacă..
Trebuie evitat stresul și luat tinct de Valeriana la nevoi.
0
07-08-2022, ora 10:56
Ciulii
Nu este medic/terapeut
Ciulii
Mii de multumiri dle Doctor!Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •