Pulsatii la cap

09-04-2012
joesatri
Nu este medic/terapeut
joesatri
Am o problema de cateva luni, imi pulseaza in zona tamplei si mai sus, pe partea stanga cred ca o vena. E ciudata senzatia cate-odata imi si amorteste zona de la atata zbatere. Aceste pulsatii la mai am si prin alte zone ale corpului si eu cred ca problema e oarecum generalizata si nu ar fi doar ceva local la cap. Cred ca sunt niste impulsuri nervoase care se transmit aiurea prin corp. RMN inca nu am facut, dar merg la un neurolog sa intreb. Am fost stresat mult timp cu diverse probleme dar acum sunt mai linistit totusi problema nu s-a rezolvat si parca e din ce in ce mai neplacut. Intrebarea e de ce apar si ce as putea sa fac? sa fie o lipsa de magneziu?
2 comentarii
0
04-06-2013, ora 17:13
Costea Elena
Nu este medic/terapeut
Costea Elena
Buna ziua, aceeasi problema o are si tatal meu de 2 zile si se cauzeaza de la un stres mai mare, imi fac multe griji ca nu stiu ce ar putea fi. te rog mult de tot sa imi spui si mie daca tu ai fost la un control si ce ti s-a zis, sau daca ai rezolvat problema. mi-ai putea lasa un mesaj -. te rog mult de tot, ca imi fac foarte multe griji din cauza asta.
0
08-02-2021, ora 18:54
Cristief
Nu este medic/terapeut
Cristief
Buna seara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.