Puncte rosii si mici cat un varf de ac

26-08-2018
Reus
Nu este medic/terapeut
Reus
Buna ziua!

De cateva luni mi-au aparut niste puncte mici de tot pe brate in zona superioara aproape de umeri.

Nu ma doar nu sangereaza defapt nu ma deranjaza cu nimic si sunt putine cam 20 pe ambele maini.

Acum putin timp ma durut foarte tare spatele in partea de jos. Bine asta a durat cam doua zile si a fost dupa ce am mers pe jos si am stat in picioare cam 6 ore doua zile la rand si ma gandesc ca asta e cauza dar am zis totusi sa pun si asta.

Am 21 de ani si am un stil de viata cam distructiv sa zicem... Pana acum o saptamana ma culcam mereu la ora 6 dimineata si ma trezeam seara. Beam foarte mult suc si mai si fumez.

Am o piele mai sensibila si evit soarele cat pot.

Am avut o perioada in viata cand aveam destul de des arsuri gastrice usoare dar dupa ce am inceput sa mananc mai decent nici nu imi mai aduc aminte cand am avut ultima arsura.

Punctele astea mici sunt exact la nivel cu piele adica nu sunt umflate sau ceva.

Sa imi fac griji sau dupa ce imi schimb stilul de viata in unul mai sanatos vor disparea de la sine? Ma gandesc ca ficatul sa nu imi de un semn sau ceva.

Mentionez ca am o stare generala buna.
1 comentarii
0
10-09-2018, ora 07:48
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Ar fi bine sa mergeti la un medic dermatolog ptr stabilirea diagnosticului si analize de laborator.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.