Quetiapina 50

27-08-2020
Lorexxxxx
Nu este medic/terapeut
Lorexxxxx
La recomandarea medicului mi-a prescris 50 de mg quetiapina seara, dar mie frica sa iau datorita efectelor adverse precum somnolență, ameteli, scăderea tensiunii si asa eu am tensiunea limita 9, 6 10, 6.Mai ales ca lucrez aproape in fiecare zi.Si asa in ultimul timp simt sa dorm mai mult...A mai luat cineva quetiapina de 50 ?Daca da doresc sa stiu cum s-au simțit a doua zi după prima doza...
6 comentarii
2
27-08-2020, ora 21:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Doza de 50 e foarte mica. Incercati sa o luati cu o seara inainte sa nu lucrati. Nu ar trebui sa va dea asa somnolenta. In timp corpul se mai obisnuieste.
3
27-08-2020, ora 21:56
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Fiecare individ reacționează într-un anume fel, în funcție de caracteristicile individuale. E nevoie să colaborați cu medicul și să-l țineți la curent în legătură cu reacția dvs. la tratament. Un medicament începe să-și facă efectul după 2-3 săptămâni.
1
28-08-2020, ora 23:14
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
Doza aia e cea mai mica. Poti incepe cujumatate. Crede ma ca e doza prea mica sa ti dea hipotensiune. Doza maxima e de 800 mg
1
20-09-2020, ora 14:44
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Medicul xand prescrie medicația evaluează ecuația risc beneficiul
0
26-10-2023, ora 10:43
Mihai Laurentiu
Nu este medic/terapeut
Mihai Laurentiu
Dr Mătușa Ion-Catalin, este excesiv, face rău, tratamentul cu 300mg quetiapina si 300mg depakine unei femei de 75 de ani ? Riscă sindrom neuroleptic malign ? Multumesc
0
27-10-2023, ora 23:25
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
Nu mai intra pe forum dr Matusa.

300 cu 300 nu e mult, dupa cum ti-au spus Costi si vcc.

Nu se face asa de usor acel sindrom neuroleptic malign, nici la 75 de ani.



50 mg de quetiapina nu inseamna nimic, la mine nici 100 n-a avut niciun efect pentru insomnie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul