Rani pe penis si umflatura!!!

14-09-2006
stefancelmare
Nu este medic/terapeut
stefancelmare
In luna aprilie, mi-a aparut o bubita rosie pe penis, sub pielea care il inveleste, care la atingere ustura foarte tare.
Am mers de urgenta la medicul dermatolog care in urma unui examen vizual a declarat hotarat: E HERPES!!!IA SI UNGE-TE CU ACICLOVIR!!!
Am fost distrus. Nu intelegeam cum poate fi posibil asa ceva. Aveam aceeasi partenera stabila de 6 luni de zile si niciunul dintre noi nu calcase stramb. Intrigat si vazand de pe internet ca herpesul are o perioada de incubatie de circa 25 de zile din momentul contactarii si pana la eruptie, am dus-o cu mine la medic pentru o examinare. Am fost la Institutul Cantacuzino si spre surprinderea mea, prietena mea nu avea absolut nimic. Era curata. O banuisem degeaba. Medicul de la Institutul Cantacuzino, mi-a luat proba pe o lamela de pe rana, spunandu-mi totodata ca la o prima vedere pare a fi herpes genital. Dupa 1 saptamana, l-am sunat si mi-a spus ca nu am de-a face cu herpesul ci este vorba de un stafilococ, diagnosticul care mi s-a pus fiind acela de balanopostita stafilococica. Mi-a prescris un autovaccin si o crema. a urmat tratamentul dar aceste bubite mi-au reaparut cu o si mai mare intensitate. Precizez faptul ca nu locuiesc in Bucuresti. Am mers din nou la dermatolog, de data aceasta la un altul, in orasul unde locuiesc. Mi-a spus ca sa nu-mi fac griji ca astfel de bubite apar la barbati, ca poate e de la caldura, etc. Dar m-a chemat totodata a doua zi si mi-a facut un test de sifilis care a iesit negativ. Asta se intampla prin luna iunie 2006. De atunci, ma tot chinui cu aceste bubite rosii care imi apar, cand pe capul penisului, cand mai jos, dar intotdeauna sub pielea care acopera penisul(va rog sa-mi scuzati saracia vocabularului meu medical). Bubitele apar cam la 2 saptamani si se vindeca de la sine, nu ma ustura decat foarte putin la contactul cu apa si sapun. Nu ma mananca si nici nu am alte simptome. Doar ca ele apar si reapar, uneori fiind mai mari cu un mijloc albicios, alteori mai mici. NU stiu ce poate fi. Prin luna august, la solicitarea mea, mi-a luat pe o lamela secretie de pe o bubita si m-am dus cu ea la un laborator, unde mi-a iesit Neisser prezent. Asta e gonoree, ca sa stie toata lumea. Mi-a zis doctorul: GATA!!!DE-ASTA ITI IES BUBITELE!!!AI GONOREE!!!FACI O INJECTEI SI IEI ZANOCIN 10 ZILE SI ITI TRECE. Am facut si injectia, am luat si pastilele si am mai mers si prin spital, ca ultimul om, ca sa ma fac de ras, ca am luat aceasta boala si tot nu mi-a trecut. Bubitele au reaparut cu o si mai mare amploare.
Dar ultima data cand am fost, luna aceasta la dermatolog, mi-a zis ca e herpes. Vreau sa gasesc pe cineva, care sa ma ajute. Vreau sa-mi fac orice analiza necesara care sa ma ajute sa aflu ce am. Este un permanent stres psihic. In felul acesta sigur ma imbolnavesc de atceva, ptr ca nu mai pot sta in strsul asta.
Si mai e ceva.Din august mi-a iesit o umflatura la jumatatea penisului in partea dreapta. Mentionez ca din luna aprilie nu am mai intretinut contact sexual cu nimeni. Nu am probleme de erectie.
Va rog din suflet, cine poate sa ma ajute!!! Vreau doar sa mi se puna un diagnostic corect ca sa stiu cum sa ma tratez si sa scap odata de problema asta. Am auzit ca se pot face analize la sange ca sa se depisteze o eventuala infectie herpetica numai ca unde locuiesc eu nu exista asemenea analize. Aici ai ceva, una-doua iti da sa iei ISOPRINOSIN. Am luat si dinalea, am uitat sa zic.
De asemenea, neavand in ultimul an decat 2 partenere le-am trimis si pe ele la anlize. Partenerei cu care eram atunci cand mi-a aparut prima oara bubita aceea rosie i-au iesit anlizele f bune. In schimb celei cu care fusesem anterior, i-a iesit prezenta CLAMIDIA si mi-a recomandat sa iau 10 zile Doxicilina. Am luat si asta.
Va rog, daca cineva are rabdare si citeste tot, sa ma ajute.
Dar daca nu imi poate da cineva un sfat cu adevarat de folos, mai bine sa nu-mi scrie ca m-am saturat de diagnostice puse prea usor si gresite.
Va multumesc anticipat!!!
1 comentarii
0
23-05-2010, ora 00:03
bogdantkd
Nu este medic/terapeut
bogdantkd
buna ziua. mi-a aparut in partea dreapta pa penisului o umflatura de vreo 2 luni, si nu trece.sunt ingrijorat.am pus compresa cu apa rece si tot nu trece !!! as vrea sa styu ce este cat costa tratament udne trbeuie sa ma duk ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.