recuperare postoperatorie fistula anala

1299 comentarii 1 2 ..... 43 44
0
28-02-2021, ora 17:42
Anesmary
Nu este medic/terapeut
Anesmary
Buna ziua, am fost diagnosticata cu fistula perianala..momentan nu este nimic inflamat, am doar gauricile prin care supureaza foarte putin lichid uneori...imi puteti recomanda un medic bun? Va rog sa mi impartasiti din experientele voastre, cum este perioada postoperatorie, poti sa te descurci singur dupa, durerile sunt suportabile, cum mergi la toaleta? Imi este foarte teama de operatie. As mai amana-o cateva luni, dar mi e teama sa nu se extinda.
0
28-02-2021, ora 18:05
vasile29
Nu este medic/terapeut
vasile29
Cel mai bun medic pt asa ce este dl Sorin Andrei
0
28-02-2021, ora 18:07
vasile29
Nu este medic/terapeut
vasile29
Clinica Mediproct București... Eu sunt operat de 6 săptămâni de fisură și fistulă anala.
0
28-02-2021, ora 20:38
Mihaiistrate
Nu este medic/terapeut
Mihaiistrate
Clinica Mediproct dl doctor Sorin Andrei. Nu amânați, nu faceți decât sa înrăutățit situația. Și eu sunt operat de 7 săptămâni și sunt ok.
0
01-03-2021, ora 11:44
Anesmary
Nu este medic/terapeut
Anesmary
Va multumesc pentru raspuns! Am o intrebarea operatia a fost clasica sau cu laser? Aveti cumva si un cost estimat?
0
01-03-2021, ora 12:55
vasile29
Nu este medic/terapeut
vasile29
Operația se face cu laser, costurile difera în funcție de ceea ce găsește dl doctor la consult. Consultația este 200 lei.
0
01-03-2021, ora 23:34
Anesmary
Nu este medic/terapeut
Anesmary
Perioada postoperatorie de inceput cum a fost? Dureri mari? Imi este teama de perioada de dupa :(
0
02-03-2021, ora 06:47
vasile29
Nu este medic/terapeut
vasile29
Primele 10 zile sunt mai dificile, după aceea durerile se mai ameliorează, dar cu multa încredere și perseverenta se trece peste, multa sănătate.
0
17-04-2021, ora 21:49
alexxxia
Nu este medic/terapeut
alexxxia
Salutare,

Va rog, dintre cei operati de fistula si/sau abces perianal, a fost cineva in situatia de a fi chiuretat din cauza faptului ca vindecarea nu a decurs cum trebuie? Daca da, cum a fost ulterior? Cat a mai durat vindecarea? Cat timp a mai fost nevoie de mese?

Ulterior, dupa vindecare cu sau fara ghinionul unui chiuretaj, cam cat a mai durat ingrijirea locului operatiei - spalat intern, creme sau altele? (Ma refer dupa momentul in care s-a renuntat la mese)

Multumesc, multa sanatate tuturor!
Adaugă un comentariu / răspuns
1299 comentarii 1 2 ..... 43 44

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.