referito ASLO pentru un baietel de 11 ani

29-08-2013
septimiamelania
Nu este medic/terapeut
septimiamelania
Buna seara!
Am un baietel de 11 ani si are ASLO -630.
Intrebarea mea este ce tratament as putea sa-i administrez in afara de Moldamin?
Va multumesc!
4 comentarii
0
29-08-2013, ora 20:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu se interpreteaza nici o analiza... in lipsa si necunoasterea pacientului
nu se administreaza tratamente doar pe baza analizei
mergeti la orl si stomatolog.. acolo sunt focarele de infe tie cu streptococ... aratat de analiza
0
30-08-2013, ora 12:55
lory3
Nu este medic/terapeut
lory3
buna ziua.baiatul meu are ASLU 800.MEDICUL PEDIATRU i-a recomandat 10 zile antibiotic pe gura ospen.dupa aceea timp de 6 luni cite un moldamin pe saptamina.dupa 3 luni sa repetam analizele.
0
30-08-2013, ora 18:19
septimiamelania
Nu este medic/terapeut
septimiamelania
Va foarte multumesc pentru raspuns dar revin cu aceeasi problema ASLO.Din anul 2011 luna mai i s-a descoperit aceasta analiza ASLO foarte mare.Doctotita mi-a recomandat sa fac moldamin.Am facut 3 luni de mpldamin am repetat analiza si tot asa pana a facut jumatate de an moldamin si retarpen cumparat din Germania!
Rezultatetele tot nu au inceput sa apara ba din contra, anul trecut in luna iunie i-am repetat analiza la 3laboratoare diferite. intr-o saptamana.Am avut un SOC. Aslo a iesit astfel.
1.840
2.1200
3.640 toate acestea am spus la interval de cateva zile.
Am vorbit cu o doctorita si mi -a spus sa las baiatul in pace ca aceasta analiza se pare ca in jud.Brasov iese mai la toata lumea.Am incercat sa-i dau Streptococcinum dar nu prea a luat regulat ce-i drept.
Am fost la medicul ORL i-am facut si exudat faringian si analiza a iesit buna.Mi-a spus doar ca are amigdalele prea mari in rest nimic.
Am fost si la stomatolog am rezolvat problema.Ce pot sa mai fac?Celelalte analize au iesit bune fibrinogen si nu mai stiu restul cum se numesc doar ASLO este mare.
Ce m-ati putea sfatui in continuare?
Va multumesc din suflet pentru raspuns!
0
31-08-2013, ora 22:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa scoateti amigdalele... Obligatoriu
cat nu sa instalat un reumatizm, o co plicatie la rinichi sau inima...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.