ASLO prea mare

18-02-2017
diana.mihaela30
Nu este medic/terapeut
diana.mihaela30
Buna ziua!
De aproximativ de 14-15 ani am ASLO marit si nu stiu ce sa mai fac ca sa-mi scada.Am facut moldamin timp de 2 ani si vazand ca nu mi-a scazut ASLO, mi-am scos amigdalele (si polipi nazali), am facut penicilina si mi-a scazut ASLO putin dar apoi iar mi-a crescut.Am facut din nou moldamin timp de 2-3 ani dar nu m-au ajutat sa-mi scada.Am luat Cexyl (mi-a scazut putin), Eritromicina (nu mi-a scazut deloc), Tardocillin (flacoane injectabile din Germania) si tot am ASLO marit.Deci, in momentul de fata am 900.Am facut si celelalte analize dar toate valorile sunt normale (VSH, sumar de urina, exudat streptococ beta hemolytic, exudat nazal Streptococ beta-hemolitic, ALT, Amilaza, HEMOLEUCOGAMA etc).Singura problema este ASLO, deci efectiv nu stiu ce sa mai fac.Imi doresc sa ma duc si in alte orase (Bucuresti, Iasi, Constanta etc) dar nu stiu unde sau la cine sa ma duc.As vrea sa fac o analiza completa sau investigatii numai ca sa gaseasca zona respectiva (unde este infectia).Ajutati-ma cu sfaturi: la ce alimente trebuie sa renunt? unde sa ma duc? ce ar trebui sa mai fac? P.S. am 23 de ani si sunt din Galati.
6 comentarii
0
10-01-2018, ora 01:47
alex va
Nu este medic/terapeut
alex va
nu stiu daca ai primit mesajul...intreaba doctorul despre bicillin-3 si vorbim...te pot ajuta cu medicamentul...----*

(*modificat de admin)
0
10-01-2018, ora 11:38
diana.mihaela30
Nu este medic/terapeut
diana.mihaela30
Chiar am vorbit recent cu o fata din Moldova si urmeaza sa cumpar Bicillin din Moldova. Va multumesc pentru raspuns.
0
10-01-2018, ora 11:47
diana.mihaela30
Nu este medic/terapeut
diana.mihaela30
Daca va referiti la mesajul personal, nu am primit nici un mesaj de la dvs.
0
15-04-2018, ora 17:59
Adrian2278
Nu este medic/terapeut
Adrian2278
Alex va, ma intereseaza produsul bicilin, cum putem lua legatura? Multumesc
0
07-12-2018, ora 09:40
cristina11111
Nu este medic/terapeut
cristina11111
buna, ai rezolvat ceva cu Aslo-ul marit? Fiul meu are 15 ani si de 4 ani are aslo 600. am facut 2 ani de tratament cu Moldamin, a scazut de la 1200 la 600 si dupa 3 luni a crescut iar la 900.
0
09-12-2018, ora 13:42
diana.mihaela30
Nu este medic/terapeut
diana.mihaela30
Buna! Am facut tratament cu Bicillin dar din pacate nu a scazut deloc.In schimb, am luat Tavanic care mi-a scazut ASLO. Acum a crescut iar ASLO si voi lua din nou Tavanic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.