Relația începe să se răcească

12-06-2020
Paula.t
Nu este medic/terapeut
Paula.t
Bună seara! Vă scriu pentru a mă ajuta în a lua decizia corectă! Am 18 ani și am o relație de 3 ani cu un băiat, iar de 8 luni ne-am mutat împreună. Totul a mers bine pe parcursul zilelor. Au mai existat certuri dar nu foarte multe. Până acum, de câteva zile bune îl simt rece față de mine, distant, nu prea mai comunicăm, doar ce și ce. Au fost momente când am mai simțit asta, dar pentru scurtă durată. Acum e aproape o săptămână iar el tot la fel e. Simt că vorbește cu cineva iar lucrul acesta îmi provoacă un stres imens și o neliniște apăsătoare. A început să mi spună că mă va lăsa după ce dau bac-ul, apoi vine la mine ca și cum nu mi ar fi spus nimic rău. Îmi dă de înțeles că ceva e la mijloc, iar când îi spun ce mă face el să cred și să simt îmi spune că îl gelozesc, că spun doar aberații. Mă stresează cumplit gândul că m ar putea lăsa pentru altcineva. Vă rog să mă ajutați cu un sfat!
Mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul