Relații - fosta iubitului meu a reapărut în viața lui

17-03-2019
Cersfaturi
Nu este medic/terapeut
Cersfaturi
Bună! Am o relație de 1 an și 2 luni. Toate au mers bine până când, fosta iubitului meu a reapărut în viața lui, deșii el nu i da "prea mare atenție", am pus în ghilimele pentru ca așa mi a spus el, că nu i da atenție, ei tot vorbesc pe WhatsApp.. De când au început să vorbească, iubitul meu parcă s-a schimbat într-un anume fel față de mine.. Deșii părinții lui mi au spus că el pe mine mă iubește și cu ea nu mai are nimic, eu nu i pot crede.. Colac peste pupăza, S-a mai și angajat la locul de muncă al prietenului meu.. Ce să fac? M-a adus la culmile disperării, efectiv nu mai pot.. Sper sa ma ajutați. Mulțumesc!
6 comentarii
0
17-03-2019, ora 11:41
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ce vârstă aveti de când sunteți împreună?
0
17-03-2019, ora 11:57
Cersfaturi
Nu este medic/terapeut
Cersfaturi
Eu 18, el 21
0
21-03-2019, ora 10:36
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Cu cât vei fi mai disperată și el va simți asta, vei avea mai multe șanse să-l pierzi. Important este să nu-l acuzi, să nu-i reproșezi nimic, să-l faci să se simtă bine lângă tine și să vadă în tine un factor de echilibru. Nici-un bărbat nu pleacă de unde îi e bine.
O relație merge dacă ambii își doresc.Dacă unul nu-și mai dorește relația, nu poți să-l ții cu forța. Demonstrează-i că tu ești persoana de care are nevoie prin fapte, nu prin vorbe. Încearcă să eviți discuția despre cealaltă persoană, pentru că orice ai zice despre ea, nu faci decât să-i atragi atenția și să-l îndepărtezi de tine.
0
13-05-2019, ora 17:32
Cersfaturi
Nu este medic/terapeut
Cersfaturi
Îmi pare atât de rău pentru că nu am citit mesajul dumneavoastră mai devreme.. Problema este că i am reproșat un timp despre chestia asta și am fost foarte tensionata din cauza problemei ăsteia, dar cu toate astea, el a ales sa stea lângă mine. Mi a spus ca nu ma poate lasă orice s-ar întâmpla
1
13-05-2019, ora 18:42
Psihologie, București
Dacă a ales să rămână, ai grijă să nu-i mai reproșezi, schimbă ceva la tine astfel încât să te simți și tu bine, iar pe el să-l surprinzi plăcut, fă-l să înțeleagă că a făcut o alegere bună rămânând lângă tine.
0
13-05-2019, ora 19:16
Cersfaturi
Nu este medic/terapeut
Cersfaturi
Asta voi face. Mulțumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.