rezultat radiografie

14-02-2008
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
Buna, ma ajutati si pe mine va rog, am facut radiologie cu bariu, mi-a dat un diagnostic, dar credetima nu inteleg de locu ce scrie, au doctori un asa scris ca nu pot sa-l descifrez de loc, daca vrea cineva sa-mi transcrie, , gasiti rezultatul la urmatoarea adresa, http://www.geocities.com/urs0hai/P1250577.JPG
copiatio in bara de adrese si dati ok, , si va aparea fisa medicala, ,
8 comentarii
0
14-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am vazut rezultatul. Nu este bine!
Ai un diverticul al esofagului(un buzunar)...in care se opreste mancarea!
TRebue sa mergi la ORL sau Chirurie...pentru consult !
0
15-02-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
va multrumesc, am fost cu rezultatul la interne caci de acolo mi-a dat trimitere la radiologie, si de aici mi-a dat sa fac un tratament cu OMEZ
, , aveti cunostinte despre aceasta boala se grav ?, cum ma pot vindeca?
0
15-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
Dr. Flueraru Valeriu
depinde mult de de marimea diverticolului si cum evolueaza in timp, poate progresa sau stagna. O sa faci tratamentul, o sa mergi la control, inrest posibil e endoscopie gastrica sa te ajute sa clarifici daca se poate trata asa sau trebueste interventie chirurgicala.
0
16-02-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
doctorul de la radiologie mi-a spus ca nu e cazul de interventie chirurgicala, dar am momente de sufocare, , cred ca o sa merg sa-mi dea o trimitere sa fac o endoscopie, , stiti cumva pentru endoscopia se face internarea in spital?
0
17-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
Dr. Flueraru Valeriu
Nu neaparat. este o interventie suportabila! Poti sa mergi acasa peste cateva ore!
Succes
0
20-02-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
am mers la ORL mi-a luat probe pentru analize, merg peste o saptamana sa iau rezultatul, momentan mi-a dat o reteta sa iau un sprai si de cand dau cu acel sprai mi-a disparut acel nod din gat, ,
0
27-05-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
buna, am mers la municipal si am facut endoscopia, , , eu au spus ca nu am nimica, dar cand leam aratat rezultatul de la radiologie cu bariu, , au spus ca atunci cand mananc sa mestec bine, ma asteptam ca la endescopie, sa-mi spuna mai multe despre acest diverticol, , dar ei dimpotriva nici nu la vazut
0
28-05-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
Dr. Flueraru Valeriu
Parerea mea este..ca E BINE!
Odata ce diverticolul este asa de mic..ca nu a fost vizibil..nu trebue sa va faceti griji!
Urmati sfatul si tratamentul administrat !
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.