rezultatul neutrofilelor - 43.4%

13-03-2015
ASF
Nu este medic/terapeut
ASF
Buna ziua! La hemograma completa cu formula leucocitara, rezultatul neutrofilelor a iesit 43.4%, mai mic decat valoarea biologica de referinta(45.00 - 80.00%). Vreau sa stiu daca trebuie sa ma ingrijorez sau nu! Daca da...ce analize trebuie facute in continuare pentru un diagnostic corect? Va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
15-03-2015, ora 13:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Neutrofilele pot sa scada in mai multe situatii clinice.
Consider ca este necesara clarificarea situatiei in cazul dumneavoastra si pentru aceasta va recomand sa mergeti la o clinica de hematologie ( puteti lua trimitere de la medicul de familie ) pentru investigatii suplimentare.
Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
15-03-2015, ora 16:50
ASF
Nu este medic/terapeut
ASF
Multumesc pentru raspuns domnule doctor, am sa urmez sfatul dvs si o sa merg la Institutul de hematologie din Bucuresti. Va doresc, o zi buna!
0
16-03-2015, ora 08:18
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
La fel va doresc si eu si astept vesti de la dumneavoastra.
dr Petre Muresan
0
23-03-2015, ora 14:49
catasam
Nu este medic/terapeut
catasam
buna ziua am fosd trimis catre hematologie cu rezultat ct torace-abdomen
discrete modificari de pahipleurita apical bilateral
fara lichid pleural
fara imagini de adenopatii mediastino-hilare adenopatii lomboaortice, intercavo-aortice, retrocave, cea mai mare de14 mm in diametru ganglioni inghinali bilateral fara aspect cert patologic
concluzie Adenopatii retroperitoneale
ce ete de fapt ?
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.