Rispolept Consta 50 mg

29-01-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
E buna injectia aceasta?Cine mai ia?E eficienta?Sunt mai eficiente injectiile decat medicamentele?
Eu iau pentru TOC si o forma usoara de schizofrenie paranoida(care inca nici nu stiu sigur daca o am adica nu mai am niciun simptom de mult timp care ar mai putea indica aceasta).
Si-a facut efectul la voi Rispolept Consta?
Eu iau de putin timp si nu imi pot da seama deocamdata cat de bine sau rau e.Inainte am luat Rispolept solutie.
Ce reactii adverse va da?
1 comentarii
1
30-01-2017, ora 10:04
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, avantajul vine de fapt din forma de administrare, care inseamna o injectie la doua saptamani. Se depaseste astfel situatia de lua tratamentul zilnic, ceea ce in cazul multor pacienti este foarte dificil. Este vorba de forma de administrare cu eliberare prelungita, efectul fiind acelasi.
Nu luati decizia de a intrerupe tratamentul de unul singur, este foarte probabil ca simptomele au disparut tocmai pentru ca luati tratament. Schizofrenia este o conditie medicala ce necesita tratament toata viata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: