RMN cerebral intrerupt pentru reprogramare cu substanta de constrast

06-03-2022
klaus23
Nu este medic/terapeut
klaus23
Buna ziua,

Am fost programat zilele trecute pentru un RMN cerebral + angio in urma unei recomandari la un consult neurologic de rutina. In timpul investigatiei, procedura a fost intrerupta, spunandu-mi-se ca este necesara re-efectuarea acestui RMN cu substanta de contrast, fara nici o alta informatie relevanta. Sunt un pic ingrijorat gandindu-ma la ce insemna acest parcurs si daca asta este un indiciu al unei probleme medicale mai complicate. Nu ma stiu suferind de nimic si nu am nici o manifestare care sa atraga atentia.

Imi dau seama ca nu sunt multe date, si ca cel mai bine ar fi sa stau linistit pana la efectuare RMN-ului cu substanta de constrast, dar as fi recunoscator pentru orice informatie.

Va multumesc
1 comentarii
1
06-03-2022, ora 20:22
AlbertRufus
Nu este medic/terapeut
AlbertRufus
Nu e niciun pericol. Substanta de contrast se foloseste ca sa se vada vasele de sange mai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-02-2022, ora 16:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.