sa fie epilepsie

25-06-2009
ana_vasy
Nu este medic/terapeut
ana_vasy
am o fetita de 2 ani si cand incepe sa planga isi tine respiratia si daca nui suflu in fata ajunge sa lesine.Am fost cu ea la spital in Italia iam facut toate analizele inclusiv la inima si doctorii au spus ca e totul OK.dar ea continua sami faca asa.Ar putea fi faptu ca e prea mica si nu stie sa-si controleze plansu sau poate fi ceva mai rau cum ar fi epilepsie va rog ajutatima cu un sfat ca sunt disperata
3 comentarii
0
01-07-2009, ora 22:14
casi.mirabela
Nu este medic/terapeut
casi.mirabela
din cate stiu eu nu cred ca este epilepsie mai degraba cred ca e vorba de sindromul hohotelor de plans.nu cred ca se da vreun tratament dar ar fi bine sa-l vada un neuropsihiatru pediatru.multa sanatate
0
02-07-2009, ora 23:33
mona@elena
Nu este medic/terapeut
mona@elena
eu cred ca e spas la plins
incearca sa consulti un pediatru...poate o lipsa de calciu?
la noi in rominia se merge la lsm pediatrie si se da un tratament pina la virsta de 3 ani ai copilului..
0
02-07-2009, ora 23:34
mona@elena
Nu este medic/terapeut
mona@elena
scz.spasm de plins
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Top 10 aplicații de smartphone pentru epilepsie
  • Un grup de celule din hipocamp asociate cu comoțiile și pierderile de memorie
  • O nouă terapie pentru managementul crizelor convulsive?
  • Cum afectează Neurontin și Lyrica sinapsele creierului?
  • Opto-vTrap: un nou instrument dezvoltat de cercetători, ce ar putea fi utilizat în viitor pentru tratamentul epilepsiei
  • O peptidă protejează neuronii atât împotriva bolii Alzheimer, cât și a epilepsiei
  •