Sange in saliva.

29-03-2012
mars_girl
Nu este medic/terapeut
mars_girl
Fata, 19 ani.Prima oara am gasit sange in saliva, tragand mucozitatile din gat dupa ce mancasem portocale.Doctorita de familie mi-a zis ca am gatul foarte iritat si mi-a dat troxevasin, mucosolvan si alte chestii pentru gat.In ciuda tratamentului, tot mai gaseam cate un firicel dupa ce mancam portocale sau ceva acru.Acuma insa nu mai gasesc sange propriu zis ci puncte maronii, de obicei dupa ce mananc.Gatul tot la fel de iritat e dar am presupus ca e de la stomac.Mi s-a mai intamplat sa am perioade in care sa am reflux si sa-mi arda gatul dar acuma nu am mai avut asa de des si presupun ca daca e sa mai patesc asta, patesc doar in timpul noptii.Dar punctele astea maronii nu le gasesc niciodata dimineata, ci imi apar in timpul zilei.
2 comentarii
0
30-03-2012, ora 11:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. un consult la stomatolog
2 citeste tot ce am postat aici referitor la faringitele de la refluxul gastric si Regimul alimentar ( nu ai voie portocale..s.m.a.)
0
03-04-2012, ora 21:50
mars_girl
Nu este medic/terapeut
mars_girl
Acuma a devenit si mai rau, adica am gasit sange rosu in flegma, destul de mult.Am racit si a crescut cantitatea de mucozitati care-mi curg in gat.Sunt destul de panicata ca nu am tusit sau ceva ca sa-mi explic de unde-i sangele, am avut doar gatul ceva mai iritat.Era sub forma de striatii, dar mai multe strans in flegma.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.