Sangerari din cauza avortului sau a implantului?

07-01-2016
miki134
Nu este medic/terapeut
miki134
Buna seara!
Am tot cautat pe internet, dar nu am gasit un raspuns concret, asa ca am hotarat totusi sa intreb aici poate stiti cum sa raspundeti. Acum doua saptamani, am facut un avort vacuum aspiration, am primit 4 pastile pentru infectie, pe care mi s-a spus sa le iau atunci, pe toate odata. Mentionez ca locuiesc in strainatate. Pe langa asta am decis o metoda de contraceptie, aceasta fiind implantul in brat. Nu am facut absolut nimic cu iubitul meu, nici in timpul sarcinii (dupa ce am aflat), nici dupa avort.
Nu sangerez abundent, ci doar cateva picaturi pe zi, nu miroase urat, si nici nu am dureri.
Intrebarea mea este: Este normal sa mai sangerez inca? E din cauza avortului sau a implantului contraceptiv?
Multumesc, frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptia dupa avort
  • Avortul chirurgical prin aspirare
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.